Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 7d. 08:07

Į Lietuvą atvyksta Ispanijos kariuomenės vadas

Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchezas
Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchezas

Sausio 7-8 d. į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchezas ir jį lydinti delegacija, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Pirmąją vizito dieną svečias dalyvaus Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyksiančioje NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse kontingentų pasikeitimo ceremonijoje ir susitiks su šią misiją pradėsiančiais Ispanijos kariais. Iškilminga generolo admirolo F. G. Sánchezo sutikimo ceremonija ir oficialūs susitikimai numatyti sausio 8 d. Vilniuje.

Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijoje generolas admirolas susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku, kitais LR Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovais. 

Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchezas
Ispanijos kariuomenės vadas generolas admirolas Fernando García Sánchezas

Susitikimų metu Ispanijos kariuomenės vadas bus supažindintas su saugumo situacija mūsų regione, informacinėmis grėsmėmis, Lietuvos kariuomenės turimais pajėgumais ir parengtimi, dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir pratybose, gynybinių pajėgumų vystymo perspektyvomis. 

Planuojama aptarti dvišalį karinį bendradarbiavimą, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimą: Lietuvoje vykstančias NATO pratybas, NATO šalių sausumos pajėgų rotacinius vienetus, NATO pajėgų integravimo vieneto veiklą ir dalyvavimą NATO itin greito reagavimo pajėgose.

Vizito pabaigoje Ispanijos kariuomenės vadas su delegacija vyks į Antakalnio kapines, kur padėdamas gėlių prie Laisvės gynėjų memorialo pagerbs Lietuvos laisvės gynėjų atminimą.

Daugiau nei 120 tūkst. karių Ispanijos kariuomenei vadovaujantį generolą admirolą F. G. Sánchezą vizito Lietuvoje metu lydės Ispanijos Operacinių oro pajėgų vadas, Operacijų valdybos viršininkas, kariuomenės vyriausiasis puskarininkis ir Ispanijos gynybos atašė Lietuvai.

Apie Lietuvos ir Ispanijos kariuomenių bendradarbiavimą

Dvišalis Ispanijos ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas vykdomas jau penkioliką metų. Dėl didelio geografinio atstumo ir kiek skirtingų saugumo iššūkių jis nėra labai intensyvus. Pradžioje apsiribota bendradarbiavimu tarp kariuomenių parašiutininkų (kvalifikacijos kėlimo kursai, varžybos). Nuo 2008 m. iki šiol Ispanijoje kasmet rengiami mūsų Karinių oro pajėgų rengiant naikintuvų valdymo specialistai (iki šiol parengti 27).

NATO formate Lietuvos ir Ispanijos kariuomenės turi daugiau sąlyčio taškų. 2006 m. iš Šiaulių ir 2015 m. iš Amario (Estija) Ispanijos oro pajėgos vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse. Sausio 7 d. Šiauliose ispanų pradėta oro policijos misija bus trečioji šiame regione.

Praėjusį spalį Ispanijoje Lietuvos ir Ispanijos kariai drauge treniravosi dalyvaudami didžiausiose nuo 2002 metų NATO pratybose „Trišakė jungtis 2015“ (angl. Trident Juncture). Lietuvos kariuomenė į šias pratybas buvo išsiuntusi apie 200 Sausumos pajėgų karių su beveik 50 vienetų karinės technikos, priešminininės kovos laivą M53 „Skalvis“ su įgula, taip pat logistikos specialistus, karo policininkus ir medikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min