Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą atvyksta naujos JAV karių rotacijos tankai ir kita technika

Penktadienį į Gaižiūnų geležinkelio stotį bus atgabenta JAV karinė technika
Lietuvos kariuomenės archyvo nuotr. / Penktadienį į Gaižiūnų geležinkelio stotį bus atgabenta JAV karinė technika
Šaltinis: 15min
2
A A

Nuo kitos savaitės karinį rengimą Lietuvoje pradės nauja Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės sausumos pajėgų 4-osios divizijos 3-osios brigados 68-ojo sunkiojo pėstininkų pulko 1-ojo bataliono (angl.4th Infantry Division 3rd Brigade Combat Team 68th Armor Regiment 1st Battalion) rotacinė kuopa.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, penktadienį į Gaižiūnų geležinkelio stotį bus atgabenta JAV karinė technika: dešimt tankų M1A2 „Abrams“, penkios pėstininkų kovos mašinos M2A3 „Bradley“, visureigiai ir sunkvežimiai.

Visas JAV rotacinių pajėgų sunkiosios pėstininkų kuopos ir logistinis personalas į Lietuvą jau atvyko vasario 6–7 dienomis.

Sulaukę technikos JAV rotacinių pajėgų kariai pradės kelių mėnesių trukmės bendras treniruotes kartu su Lietuvos ir šalyje dislokuotais sąjungininkų kariais. Iš viso šią JAV rotacinių pajėgų pamainą sudarys daugiau nei 120 karių.

JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 metų pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos Rytinėje aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Operation Atlantic Resolve“).

Šiuo metu rotaciją baigiantys oro desantininkai iš 173-osios brigados buvo pirmieji JAV rotacinių pajėgų kariai atvykę į Lietuvą 2014 balandį, kai juos atsiųsdamos JAV pademonstravo tvirtą JAV ir NATO įsipareigojimą kolektyvinei sąjungininkų gynybai ir regiono saugumui po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min