Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 04, 10:14

Į Lietuvą atvyksta Vokietijos gynybos ministrė, inauguruos brigados elementą

Į Lietuvą šią savaitę oficialaus vizito atvyksta Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht, ji inauguruos Lietuvai priskirtos brigados valdymo elementą ir stebės pirmąsias šio vieneto pratybas.
Ministrų spaudos konferencija
Ministrų spaudos konferencija / Erikas Ovčarenko/BNS

Ministrė Vilniuje ir Rukloje viešės šeštadienį, ji taip pat susitiks su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku, pranešė ministerija.

Anot jos, dvišalio susitikimo metu ministrai aptars svarbiausius bendradarbiavimo klausimus ir paramą Ukrainai, o vėliau kartu inauguruos Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados valdymo elementą Rukloje ir stebės pirmąsias brigados pratybas Gaižiūnų poligone.

Šis elementas Lietuvoje buvo dislokuotas rugsėjo pradžioje, pratybos rengiamos vienetui pasiekus pilną operacinį pajėgumą. Šią savaitę į Lietuvą su savo karine technika atvyksta pėstininkų bataliono kariai.

Kaip BNS informavo Krašto apsaugos ministerija, į Lietuvą šią savaitę atvyksta 250 karių dalyvauti pratybose, kurios truks iki spalio vidurio.

A.Anušauskas ir Ch.Lambrecht po dvišalio susitikimo ir Vokietijos brigados valdymo elemento inauguracijos vyks stebėti pratybas, kuriose Vokietijos kariai treniruosis kartu su Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų batalionu.

Vokietijos 41-osios brigados pajėgumai į Lietuvą dalyvauti pratybose atvyks nuolat. Ateityje siekiant Lietuvoje dislokuoti visą brigadą, šiuo metu šalyje yra vystoma tam reikalinga infrastruktūra, teigiama pranešime.

Jame pažymima, kad Vokietijos padidinto budrumo veikla Lietuvoje – dvišalis Lietuvos ir Vokietijos susitarimas, sudarytas atsižvelgiant į NATO sprendimus, priimtus Rusijai pradėjus karą Ukrainoje.

Vokietija taip pat vadovauja Lietuvoje 2017 metais dislokuotam tarptautiniam NATO batalionui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min