Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą gydytis gali atvykti dar penki ukrainiečiai

Oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Oro uoste
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ketvirtadienio susitikime su Ukrainos Prezidento patarėja sveikatos klausimais Olga Bogomolec ir Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Žovtenko sutarė, kad į Lietuvą gydytis atvyks dar penki ukrainiečiai. Taip pat O. Bogomolec pristatė esmines Ukrainos sveikatos apsaugos sistemos problemas ir domėjosi mūsų šalies patirtimi organizuojant sistemos finansavimą.

Ukrainos ambasadorius V. Žovtenko pasidžiaugė sėkmingu Ukrainos piliečių gydymu Lietuvoje. Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, šiuo metu sprendžiamas dar 5 sužeistųjų transportavimo į Lietuvą klausimas.

Mūsų šalies gydymo įstaigose nuo įvykių Maidane gydyti ir teiktos medicininės reabilitacijos paslaugos 43 kovose Ukrainoje nukentėjusiems asmenims.

Mokysis iš Lietuvos

Be to, svečiai iš Ukrainos R.Šalaševičiūtės prašė patarimų pertvarkant šalies sveikatos sistemą. Šiuo metu, Ukrainos prezidento patarėjos teigimu, sveikatos sistema šalyje faktiškai neatlieka savo funkcijų, todėl reforma būtina.

Šiuo metu korupcijos mastai pasiekę tokį lygį, kad be papildomo „paskatinimo“ neįmanoma gauti kokybiškų paslaugų, - pripažino O.Bogomolec.

„Situacija tokia kritiška, kad skubiai nesutvarkius sveikatos paslaugų teikimo gyventojams, galime sulaukti sprogimo, – susitikime teigė O.Bogomolec. – Šiuo metu korupcijos mastai pasiekę tokį lygį, kad be papildomo „paskatinimo“ neįmanoma gauti kokybiškų paslaugų“.

Pasak O.Bogomolec, Ukrainai svarbi Lietuvos patirtis pertvarkant sveikatos sistemą, nes šiuo metu nėra sutvarkytas ne tik finansavimas, medikų darbo apmokėjimo, vaistų ir kitų priemonių įsigijimo sistemos, bet nėra net reikalavimų gydymo įstaigų ar medicinos personalo licencijavimui,  nėra patvirtinti reikalavimai gydymo įstaigoms ar paslaugoms. Todėl, O. Bogomolec teigimu, Ukraina suinteresuota perimti Lietuvos patirtį diegiant šalyje europietiškus sveikatos apsaugos standartus ir siekia specialistų pagalbos.

Ministrė R.Šalaševičiūtė pristatė Ukrainos prezidento patarėjai Lietuvos sveikatos sistemos finansavimo, vaistų patekimo į šalies rinką principus, buvo pasikeista nuomonėmis apie sveikatos ir socialinių sistemų skirtumus. Ministrė pažadėjo Ukrainos prezidento patarėjai teikti visokeriopą pagalbą rengiant teisės aktus, būtinus Ukrainai ruošiantis sveikatos sistemos reformai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min