Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą gyventi ir mokytis atvyko pirmieji septyni vaikai iš Rytų Ukrainos

Mariupolyje berniukas šokinėja ant metalinių garažų stogų
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mariupolyje berniukas šokinėja ant metalinių garažų stogų
Šaltinis: 15min
0
A A

Švietimo ir mokslo ministerija pranešė spaudai, kad organizuoja Ukrainos valstybės siunčiamų 15 vaikų ir dviejų mokytojų iš Donecko ir Luhansko sričių mokymą ir apgyvendinimą Lietuvoje. Pirmieji septyni vaikai trečiadienį vėlyvą popietę jau atvyko į Lietuvą. Iki rugsėjo 1-osios jie gyvens ir mokysis Vilniaus lietuvių namuose.

Visi jie yra iš daugiavaikių šeimų, kurios per karą neteko namų, – jie buvo sugriauti. Penkiolika ukrainiečių vaikų sudarys atskirą klasę, jie bus mokomi rusų kalba, kaip mokėsi ir gimtojoje Ukrainoje. Kartu su jais atvyko ir ukrainiečių kalbos mokytoja, mokysianti šios kalbos. Likusieji aštuoni vaikai į Lietuvą atvyks šiek tiek vėliau. Visus 15 vaikų, kurie mokysis ir gyvens Lietuvoje, atrinko patys ukrainiečiai.

Vyriausybė iš rezervo skyrė 330 000 litų, kad šie vaikai galėtų mokytis ir gyventi Lietuvoje.

„Mokiniai pradės mokytis jau nuo pirmadienio. Mokinius mokys mūsų mokytojai, atvykusieji vaikai pageidavo pramokti ir lietuvių kalbos, tad jiems bus suteikta tokia galimybė. Jie ne tik mokysis, – organizuosime ekskursijas po Lietuvą, kviesime į bendrus renginius“, – sako Vilniaus lietuvių namų direktorius Gintautas Rudzinskas. 

Atvykusieji mokiniai ir mokytojai iš pradžių norėtų apsiprasti naujoje aplinkoje. Todėl maloniai prašytume žurnalistų šioje situacijoje elgtis supratingai ir atjaučiančiai. Susitikimą su žiniasklaidos atstovais ukrainiečius priėmusioje mokykloje – Vilniaus lietuvių namuose (Dzūkų g. 43, Vilnius) – numatoma surengti po pusantros savaitės, kai į Lietuvą atvyks visi vaikai.    

Nutarimą dėl humanitarinės pagalbos suteikimo Ukrainai Švietimo ir mokslo ministerija spalio pradžioje skubos tvarka buvo pateikusi svarstyti Vyriausybei. Vyriausybė iš rezervo skyrė 330 000 litų, kad šie vaikai galėtų mokytis ir gyventi Lietuvoje. Lėšos bus naudojamos vaikams mokyti, prižiūrėti, jų apgyvendinimo, maitinimo, komunalinėms ir kitoms  paslaugoms (sveikatos draudimo, mokymo priemonių įsigijimo, vasaros poilsio organizavimo) ir kt. išlaidoms padengti.

Dėl pagalbos vaikams, nukentėjusiems nuo neramumų Rytų Ukrainoje, į Vyriausybę, Užsienio reikalų ir Švietimo ir mokslo ministeriją kreipėsi Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas. Švietimo ir mokslo ministerija, kartu Užsienio reikalų ministerija išnagrinėjusi prašymą, surado galimybę prašomai pagalbai organizuoti.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min