Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 21d. 17:05

Į Lietuvą importuoti nesaugūs maisto papildai iš Suomijos

Sveikas maistas prieš tabletes
Fotolia nuotr. / Sveikas maistas prieš tabletes

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą iš Suomijos dėl maisto papildo „Grenade Thermo Detonator“ (100 kapsulių pakuotėje), kurių sudėtyje nustatyta medžiaga sinefrinas kartu su kofeinu. Gamintojas –„Grenade“ Ltd (Jungtinė Karalystė).

Suomijos atsakinga institucija parengė skubų pranešimą remdamasi Danijos ir Švedijos specialistų atliktu nacionaliniu rizikos vertinimu. Tyrimų išvadose teigiama, kad maisto papildai, kurių sudėtyje yra sinefrino ir kofeino derinių, yra nesaugūs sveikatai, todėl jais neturėtų būti prekiaujama. Šiais metais Danija jau paskelbė 3 skubius pranešimus dėl maisto papildų, kurių sudėtyje buvo nustatyta sinefrino ir kofeino derinių.

Sinefrinas yra kai kurių augalų, (pvz. karčiųjų apelsinų) sudedamoji dalis. Chemiškai ši medžiaga yra panaši į efedriną. Efedriną Jungtinių Tautų Organizacijos konvencija 1988 m. priskyrė prie pirmos kategorijos prekursorių (prekursoriai – narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakai). Šią konvenciją ratifikavo ir Lietuva.

Kai kurių maisto papildų, skirtų sportininkams ar svoriui mažinti, sudėtyje sinefrinas būna pridėtas karčiųjų apelsinų ekstrakto pavidalu. Dažnai tokių papildų sudėtyje būna kofeino ir kitų veikliųjų medžiagų. Abi šios medžiagos daro įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai, ir šis poveikis gali būti sustiprinantis vienas kitą, jei sinefrinas ir kofeinas yra vartojami vienu metu. Dėl šios priežasties tokie produktai laikomi nesaugiais.

Papildus „Grenade Thermo Detonator“ į Lietuvos rinką įvežė UAB „DG Supplements“, esanti Vilniuje. Dėl šių mūsų šalies rinkoje platinamų maisto papildų vykdomas tolesnis tyrimas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vartotojai, įsigiję šių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus. Šiuos papildus vartojusiems ir blogai pasijutusiems gyventojams rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min