15min be reklamos
2021 08 17, 09:09

Į Lietuvą neįleista beveik 50 asmenų, Baltarusijos gilumoje girdėjosi šūviai

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai į Lietuvą neįleido beveik pusšimčio asmenų. Tokie atvejai fiksuoti Švenčionių, Vilniaus, Šalčininkų, Varėnos rajonuose bei Druskininkų savivaldybės ribose.
Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip praneša VSAT, Šalčininkų rajone pastebėtas epizodinis Baltarusijos pareigūnų pajėgų pagausėjimas prie pat valstybės sienos, ties Druskininkų savivaldybe Lietuvos pasieniečiai kaimyninės šalies teritorijos gilumoje girdėjo keliasdešimt automatinių ginklų šūvių.

Taip pat šią parą nustatyti atvejai, kada tie patys neteisėti migrantai į Lietuvą bandė patekti po kelis kartus skirtingose vietose.

Per parą sulaikyti du asmenys, patekę į Lietuvą neleistinoje vietoje, tačiau jie nėra siejami su neteisėtų migrantų srautais.

Įvykis fiksuotas prie sienos su Rusija, kur 2 Kaliningrado gyventojai sumaišė Šešupės senvagę savo teritorijoje, gumine valtimi įplaukė į Nemuną ir buvo sulaikyti Lietuvos pusėje. Manoma, kad tai žvejai.

Abiem užsieniečiams dėl valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo pradėtos administracinės teisenos bei skirtos baudos po 35 eurus. Rusijos piliečiai tą pačią dieną per Panemunės pasienio kontrolės punktą perduoti Kaliningrado srities pasieniečiams.

Statistikos departamento duomenimis, iš viso nuo metų pradžios neteisėtai Lietuvos sieną kirto 4124 migrantai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min