Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 09:16

Į Lietuvą neleista importuoti dar vienos granatų vaisių siuntos

Granatai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Granatai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vykdant importo procedūras sustabdyta ir neleista realizuoti Lietuvos rinkoje 1503 kg šviežių granatų iš Turkijos (gamintojas „Metin Zafer“).

Panevėžio  valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, UAB „Palink“ logistikos centro sandėlyje (Vaišvilčių II k., Panevėžio rajonas) paėmė tyrimams granatų vaisių mėginius.

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad granatų siunta užteršta pesticido acetamiprido likučiais (0,03±0,015 mg/kg), kurių koncentracija viršijo nustatytą didžiausią leistiną kiekį (0,01 mg/kg).

Nesaugių granatų siuntą uždrausta platinti rinkoje, importuotojas UAB „Palink“ įpareigotas  vaisius sunaikinti specialioje įmonėje arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos.

Tai jau antrasis atvejis šią savaitę, kai importuojamuose iš trečiųjų šalių granatų vaisiuose nustatomi pesticidų likučiai, viršijantys didžiausią leistiną koncentraciją. Apie abu atvejus informacija perduota Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min