Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą neleista importuoti greito paruošimo lakštinių iš Rusijos ir šaltmėtės skonio pastilių iš Kanados siuntų

Stop ženklas
Photos.com nuotr. / Stop ženklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo neleista importuoti daugiau kaip 100 kg greito paruošimo lakštinių siuntos iš Rusijos ir 28 kg šaltmėtės skonio pastilių siuntos iš Kanados, jose nustačius didžiausią leistiną koncentraciją viršijantį saldiklio Acesulfamo K kiekį.

Vykdant importuojamų maisto produktų valstybinę kontrolę, Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atrinko ir ištyrė greito paruošimo lakštinių (su vištienos sultiniu) mėginius.  Produkte nustatyta 4,38 % genetiškai modifikuotų MON 810 kukurūzų, tačiau apie tai jokios informacijos nei ženklinimo etiketėse, nei kituose siuntą lydinčiuose dokumentuose nepateikiama.

Pagal Europos ir nacionalinius teisės aktus, informacija apie genetiškai modifikuotus organizmus maisto produktų ženklinimo etiketėse turi būti nurodyta, kai šiuose produktuose yra daugiau kaip 0,9 procento GMO.

Visa 108 kg  netinkamai paženklintų greito paruošimo lakštinių siunta sulaikyta ir į rinką nepateko. Minėtą produkciją iš Rusijos Federacijos importavusiai įmonei UAB „Osama“ (Energetikų g. 29, Kaunas) nurodyta produktus tinkamai perženklinti, informuojant, kad jų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų produktų.

Dar viena importuojama maisto produktų siunta sulaikyta Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus UAB „Angolita“ iš Kanados importuojamų šaltmėtės skonio pastilių su saldikliu „Playboy Vintage“ mėginius, produkte nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją viršijantis saldiklio Acesulfamo K kiekis.

Pagal Lietuvos higienos normos HN 53:2010 „Leidžiami naudoti maisto priedai“ reikalavimus, gaivinamosiose pastilėse be cukraus šio saldiklio didžiausia leidžiama koncentracija – 2500 mg/kg, minėtame produkte jo aptikta 3320,7 mg/kg. Visa pastilių siunta sulaikyta, jas uždrausta tiekti į rinką.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min