TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą neleista įvežti 80 tonų žuvų miltų

Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvą neleista įvežti 80 tonų žuvų miltų siuntos iš Indijos, skirtos gyvūnų pašarams gaminti.

Visą siuntą šių nekokybiškų žuvų miltų nurodyta grąžinti atgal gamintojui į Indiją arba saugiai sunaikinti.

Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Malkų pasienio veterinarijos posto pareigūnai, vykdydami valstybinę veterinarinę importuojamų į Lietuvą pašarų kontrolę, ištyrė žuvų miltų siuntos iš Indijos mėginį laboratorijoje ir jame nustatė gyvūninės kilmės (sausumos gyvūnų) sudedamąsias medžiagas, kurios yra neleistinos.

„Pagal Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimus, Lietuvos pasienio veterinarijos postuose atliekamas kiekvienos importuojamos iš trečiųjų šalių pašarų siuntos dokumentų atitikties (veterinarijos sertifikato, deklaracijos ar kito dokumento, patvirtinančio pašarų saugą ir kokybę) ir fiziniai produktų tikrinimai. Taip pat atliekamas kiekvienos žuvų miltų siuntos tyrimas dėl gyvūninės kilmės (sausumos gyvūnų) sudedamųjų dalių. Jei kontrolės metu nustatoma, kad siuntos neatitinka reikalavimų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigoja importuotojus grąžinti produkciją atgal į trečiąsias šalis arba saugiai sunaikinti“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas inspektorius Žilvinas Ilevičius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema (RASFF) informavo Europos Komisiją apie nekokybišką žuvų miltų siuntą iš Indijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Miltai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min