Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2022 01 06

Į Lietuvą patekti bandė 13 migrantų, vienas įleistas dėl humanitarinių priežasčių

Trečiadienį neteisėti migrantai vėl bandė neleistinose vietose patekti iš Baltarusijos į Lietuvą. Dešimtys migrantų ir toliau kasdien siekia iš Baltarusijos kirsti sieną ir į Latviją, skelbia VSAT.
Agnė Bilotaitė lankosi Kapčiamiestyje
Pasienis / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio VSAT pareigūnai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 13 migrantų. Tai buvo didžiausias tokių bandymų skaičius pastarąją savaitę.

Antradienį, pirmadienį, sekmadienį ir ketvirtadienį neteisėtų migrantų nebuvo fiksuota. Šeštadienį VSAT neįleido 3 tokių užsieniečių, penktadienį – 7.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių trečiadienį įleistas vienas užsienietis.

Pietinėje Lietuvos dalyje trečiadienį įvairiu metu Baltarusijos pusėje Gožos poligono kryptimi girdėjosi pabūklų ir automatinių ginklų šūviai.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8122 (vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems

Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Latvijoje jau ketvirtą savaitę yra padaugėję bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos. Šių šalių siena yra maždaug 4 kartus trumpesnė nei Lietuvos ir Baltarusijos siena. Trečiadienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 42 migrantus ir dar 6 sulaikė. Antradienį neįleistųjų į Latviją buvo 33, pirmadienį – 55, sekmadienį – 36, šeštadienį – 80, penktadienį – 85.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius