Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 20d. 09:59

Į Lietuvą uždrausta importuoti daugiau kaip 19 tonų žuvų miltų

Patikrinus specialistams, paaiškėjo, kad iš Maroko į Kretingą gabenti žuvų miltai supeliję.
VET nuotr. / Žuvų miltai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad į Lietuvą neleista įvežti 19 tūkst. 200 kg žuvų miltų siuntos iš Mauritanijos, skirtos gyvūnų šėrimui ar gyvūnų pašarų gamybai. Sprendimas priimtas nustačius, kad pagal siuntos dokumentus, krovinys negali būti importuotas į Lietuvą, tuo pačiu ir į Europos Sąjungą.

Klaipėdos apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Malkų pasienio veterinarijos posto pareigūnai, vykdydami valstybinę veterinarinę importuojamų į Lietuvą pašarų kontrolę, nustatė, kad pateiktuose žuvų miltų siuntą iš Mauritanijos lydinčiuose dokumentuose nurodytas siuntos gavėjas ne Lietuvoje, o Baltarusijoje registruota ir veikianti įmonė.

„Pagal teisės aktų reikalavimus, Lietuvos pasienio veterinarijos postuose tikrinama kiekviena pašarų siunta, importuojama iš trečiųjų šalių. Tikrinami dokumentai (veterinarijos sertifikatai, deklaracijos ar kiti dokumentai, patvirtinantys pašarų saugą ir kokybę). Taip pat atliekamas kiekvienos žuvų miltų siuntos tyrimas dėl gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių bei, įvertinus riziką, kiti laboratoriniai tyrimai. Jei kontrolės metu nustatoma, kad siuntos neatitinka reikalavimų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigoja importuotojus grąžinti produkciją atgal į trečiąsias šalis arba saugiai sunaikinti“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas, l. e. vedėjo pavaduotojo pareigas Žilvinas Ilevičius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema (RASFF) apie žuvų miltų siuntą iš Mauritanijos su netinkamais lydinčiais veterinariniais dokumentais informavo Europos Komisiją.

Šiais metais tai pirmoji žuvų miltų siunta, kurios neleista platinti Lietuvos rinkoje. 2010 m. uždrausta įvežti dvi žuvų miltų siuntas (viso 42 t) iš Mauritanijos dėl jose nustatytų Salmonella bakterijų ir vieną žuvų miltų siuntą (viso 80 t) iš Indijos dėl juose nustatytų gyvūninės kilmės (sausumos gyvūnų) sudedamųjų dalių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min