Sportas gyvai
2009 01 12

Į Lietuvos ambasadas – eilės pretendentų

Jau ne vieną savaitę aptarinėjami pretendentai į ambasadorių postus. Vyriausybėje kalbama, kad dėl kai kurių pretendentų susitarė aukščiausi šalies pareigūnai, bet sprendimų kol kas neskelbia.
Trispalvės
Trispalvės / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Didžiausios aistros verda dėl ambasadoriaus posto Londone, kur anksčiau dirbo dabartinis užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, rašo „Lietuvos rytas“.

Pasak dienraščio, ministras norėtų, kad šis postas atitektų žinomam verslininkui Tomui Kučinskui. Bet įtakingi konservatoriai, kurie negali nurimti, kad ministru paskirtas ne jų partijos atstovas, stengiasi šiems planams sutrukdyti.

Nors prieš kelias dienas V.Ušackas vėl kalbėjo, kad geriausia į Londoną būtų išsiųsti ne karjeros diplomatą, o T.Kučinską, Vyriausybėje pasigirdo, kad bendražygiai patarė premjerui Andriui Kubiliui, norinčiam kuo greičiau atsikratyti kanclerio Valdemaro Sarapino, išsiųsti jį dirbti ambasadoriumi į Londoną.

Pats A.Kubilius teigė manantis, kad sprendimą dėl V.Sarapino skyrimo reikėtų atidėti, nes jis pasielgė nederamai Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams išmokėdamas solidžias premijas. Prezidentas Valdas Adamkus praėjusią savaitę V.Sarapinui jau suteikė diplomatinį rangą.

Nors Seimo Užsienio reikalų komitetui dar nepateikta nė viena būsimo ambasadoriaus pavardė, Užsienio reikalų ministerijoje jau atvirai kalbama, kad realiausias pretendentas į ambasadoriaus postą Vokietijoje yra Politinio planavimo departamento vadovas Mindaugas Butkus.

Į Italiją greičiausiai bus išsiųstas laikinai Personalo departamentui vadovaujantis Petras Zapolskas.

Konservatoriai tikisi, kad Seimas palaimins jų planą, pagal kurį ministerijose atsirastų po kelis politinio pasitikėjimo viceministrus. Tad visiems ministrams patariama kuo greičiau atlaisvinti sekretorių postus.

Todėl Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša netrukus turėtų išvykti dirbti į Lietuvos ambasadą Gruzijoje.

Kitas Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Žygimantas Pavilionis gali būti išsiųstas vadovauti Lietuvos nuolatinei atstovybei Europos Sąjungoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius