Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į LVAT pirmininkus kol kas pretenduoja du teisėjai

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Šaltinis: BNS
0
A A

Norą tapti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pirmininku pareiškė tik du teisėjai. Tarp kandidatų kol kas nėra buvusio šio teismo pirmininko Virgilijaus Valančiaus.

Prezidentūra iki trečiadienio, rugpjūčio 19 dienos, dar tikisi sulaukti paraiškų paštu.

Tai BNS pirmadienį patvirtino prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė. Paraiškų teikimo terminas baigėsi penktadienį.

Anot jos, penktadienį sulaukta LVAT teisėjo Artūro Drigoto, maždaug prieš savaitę – laikinai pirmininko pareigas einančio Ričardo Piličiausko paraiškų.

Sausio viduryje Teisėjų atrankos komisija iš trijų pretendentų geriausiai įvertino V.Valančių. Jis surinko 80 komisijos balų. Kiti kandidatai, A.Drigotas ir S.Gagys, surinko atitinkamai 72 ir 57 balus.S.Cirtautienė neatmetė galimybės, kad paraiškų teikimo laikas gali būti pratęstas.

„Porą dienų palauksime, nes kai kurios paraiškos gali būti siunčiamos paštu, todėl gali vėluoti. Trečiadienį apsispręsime, ar dar pratęsti paraiškų teikimo laiką“, – teigė šalies vadovės patarėja.

Pasak S.Cirtautienės, prezidentė norėtų, kad kandidatų būtų daugiau, esą tai leistų geriau išrinkti kandidatą. Anot patarėjos, prieš porą savaičių jau buvo kreiptasi į LVAT teisėjus raginant, kad šie aktyviau dalyvautų atrankoje.

„Sunku pasakyti, kodėl teisėjai neaktyvūs. Teisėjams būdinga nesiveržti į tokias pareigas, nes esi viešumoje, gauni papildomą naštą“, – teisėjų pasyvumo priežastis spėjo patarėja.

Vis dėlto S.Cirtautienė neatmetė galimybės, kad paraiškų teikimas nebus pratęstas, o šalies vadovė, jei paštu nebus gauta paraiškų, rinksis tik iš dviejų kandidatų. Visas LVAT pirmininko skyrimo procesas, pasak šalies vadovės patarėjos, gali užtrukti apie 3 mėnesius.

Liepos pabaigoje prezidentė paskelbė naują atranką į LVAT pirmininko postą. Kaip BNS yra sakęs prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys, šalies vadovė norėtų naujos atrankos, nes esą senoji vyko dar sausį, todėl gali būti pasikeitusios aplinkybės, be to, ji norėtų skirti teisėjus pati išanalizavusi kandidatus. Pasak L.Balsio, D.Grybauskaitė yra už teismų pirmininkų rotaciją, tokiu būdu būtų užtikrintas teismų veiklos efektyvumas.

Sausį dalyvauti atrankoje į LVAT pirmininkus dokumentus buvo pateikę V.Valančius, A.Drigotas ir Stasys Gagys. Tuomet prezidento pareigas ėjęs Valdas Adamkus neteikė Teisėjų tarybai svarstyti nė vieno iš šių kandidatų, nes „nematė tinkamiausio“.

Sausio viduryje Teisėjų atrankos komisija iš trijų pretendentų geriausiai įvertino V.Valančių. Jis surinko 80 komisijos balų. Kiti kandidatai, A.Drigotas ir S.Gagys, surinko atitinkamai 72 ir 57 balus.

Naujasis LVAT pirmininkas nepaskiriamas jau daugiau nei pusmetį, nuo praėjusių metų lapkričio, kai baigėsi buvusio šio teismo vadovo V.Valančiaus įgaliojimai. Jis pirmininko pareigas ėjo šešerius metus. Šiuo metu LVAT pirmininko kadencija yra sutrumpinta iki penkerių. Nuo lapkričio 11-osios teismui laikinai vadovauja teismo pirmininko pavaduotojas R.Piličiauskas.

Teismų įstatymas numato galimybę tam pačiam asmeniui eiti teismo pirmininko pareigas dvi kadencijas iš eilės. LVAT pirmininku gali tapti tik šio teismo teisėjas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min