Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 23d. 09:23

Į Maskvą vykstantiems piliečiams patariama akyliau saugoti savo turtą

Raudonoji aikštė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Raudonoji aikštė

Užsienio reikalų ministerija išplatintame pranešime spaudai atkreipia į Rusiją vykstančių Lietuvos piliečių dėmesį į itin padažnėjusius Lietuvoje registruotų transporto priemonių valstybinių numerių vagysčių atvejus Maskvoje ir Maskvos srityje.

Lietuvos ambasada Rusijoje šiemet jau sulaukė virš 20 Lietuvos piliečių kreipimųsi dėl Lietuvoje registruotų automobilių valstybinio numerio ženklų vagysčių. Dėl jų Lietuvos piliečiai patiria daug nepatogumų ir papildomų išlaidų.

Vietoje pavogtų valstybinių numerių užsienio piliečiai Rusijoje neturi galimybės gauti laikinų automobilio numerių, kad galėtų grįžti į savo šalį. Todėl Lietuvoje registruoto automobilio savininkas turėtų kreiptis į valstybės įmonę „Regitra“ dėl naujo valstybinio numerio ženklo (taip pat naujo transporto priemonės registracijos liudijimo) išdavimo. Automobiliams, registruotiems Lietuvoje iki 2006 metų, būtina transporto priemonės apžiūra VĮ „Regitra“. Tokiais atvejais automobilį reikia gabenti į Lietuvą, nes eismas Rusijoje ir sienos kirtimas be registracijos ženklų yra neteisėtas, ir pagal Rusijos administracinės teisės pažeidimų kodeksą už tai yra skiriama 5 000 rublių (apytiksliai 415 litų) bauda arba atimama teisė vairuoti nuo vieno iki trijų mėnesių.

Rusijoje praradus automobilio valstybinius ženklus ir nepargabenant automobilio į Lietuvą gavus naujus, būtina muitinėje pakeisti laikino automobilio įvežimo į Rusiją dokumentus.

Lietuvos ambasada Rusijoje gali priimti piliečių prašymus paskelbti valstybinio numerio ženklus prarastais, asmeniui pageidaujant išduoti konsulinę pažymą, patvirtinti automobilio savininko įgaliojimą asmeniui Lietuvoje gauti jo vardu naujus valstybinius transporto priemonės numerius.

Tam, kad Lietuvos piliečiai išvengtų rūpesčių, URM ragina atvykus į Maskvą neprarasti budrumo ir saugoti savo turtą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min