Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į miesto kišenę įkrito daugiau nei planuota

Pirmasis metų ketvirtis miesto biudžetą papildė daugiau nei planuota, tačiau tai didelio optimizmo kol kas neteikia.
15min.lt nuotr. / Pirmasis metų ketvirtis miesto biudžetą papildė daugiau nei planuota, tačiau tai didelio optimizmo kol kas neteikia.
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pirmąjį šių metų ketvirtį į Klaipėdos miesto biudžetą surinkta daugiau pajamų nei planuota.

„Tačiau nereikia skubotai džiaugtis. Distancija laukia ilga – visi metai. Jei nubėgsi pirmuosius šimtą metrų rekordiniu greičiu, dar nereiškia, kad ir visą kelią taip įveiksi“, – samprotavo uostamiesčio meras Rimantas Taraškevičius.

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius pavyko surinkti per 8 mln. Lt daugiau nei buvo planuota. Daugiau nei planuota surinkta gyventojų pajamų mokesčių. Planuota, kad šio mokesčio per pirmą ketvirtį bus surinkta apie 26 mln., o pavyko surinkti 35 mln. Lt. Toks geras rezultatas finansininkų siejamas su tuo, kad dauguma įmonių atlyginimus darbuotojams už gruodį išmokėjo ne tą patį mėnesį, kaip įprasta, o sausį.

Todėl aiškesnės tendencijos bus matomos dar po dviejų mėnesių. Tiesa, nuogąstaujama, kad nedarbui toliau augant, atlyginimams ne didėjant, o mažėjant, gyventojų pajamų mokesčių rodikliai ilgainiui nebus tokie geri.
Nerimą kelia ir tai, kad surinkta kur kas mažiau vietinių rinkliavų. Manoma, kad tam galėjo sutrukdyti teismai, susiję su rinkliavomis už atliekas.

Kompensacija – skoloms padengti

Analizuodami miesto biudžetą, specialistai džiaugėsi, kad Klaipėdos pradelsti kreditoriniai įsiskolinimai nėra tokie didžiuliai, kaip kitų miestų. Pavyzdžiui, Vilnių slegia 245 mln., Kauną 54 mln., Šiaulius – 27 mln., Panevėžį – 19 mln. Lt.

Klaipėda, praėjusiais metais neįvykdžiusi užsibrėžto biudžeto plano, šiais metais iš Finansų ministerijos gaus apie 3,2 mln. Lt kompensacijos.

Ši suma bus panaudota skoloms padengti, apmokėti biudžetinių įstaigų patalpų šildymą, kompensacijai už brangusias transporto išlaidas.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min