Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į mitingą Klaipėdoje rinkosi ir nusivylę mokytojai, ir jūrininkai

Mitingas Klaipėdoje
J.Andrijauskaitės nuotr. / Mitingas Klaipėdoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje šeštadienio vidurdienį surengtas mitingas prieš aukštas šildymo, degalų, maisto kainas. Jį organizavo kelios partijos, besiruošiančios rinkimams į Seimą, prie jų prisijungė ir profsąjungos – uostamiesčio mokytojų bei jūrininkų.

Į valandos trukmės mitingą Atgimimo aikštėje susirinko apie du šimtai klaipėdiečių, daugiausia senjorų. Nešini plakatais miestiečiai neslėpė nusivylimo teismais, valdžia.

„Išmokas – „mažinkite“, mokesčius – „kelkite“, kainas – „didinkite“. Mes – ne graikai ar estai, mums Dzin“, – ironiškai skelbė vieno mitinguotojo atsineštas plakatas.

Mitingą Klaipėdoje surengė kelios politinės partijos, pradėjusios savo rinkiminę kampaniją. Savo kalbose jų atstovai ragino kovoti su migracija, vagimis, papirktais teisėjais ir gelbėti naikinamą šalį.

„Graudu žiūrėti, kaip žmonės pilnais lėktuvais keliauja į darbą“, – teigė vienas buvęs Seimo narys. Kalbėdamas apie netvarką šalyje vis kartojo „Gėda“, kviesdamas pritarti ir susirinkusiuosius.

Jūrininkų sąjungos narys Petras Bekėža siekė atkreipti dėmesį į jūrines problemas. Anot jo, nė viena Lietuvos partija savo programoje neturi jokių gairių, sietinų su jūra. Pagrindinė problema, anot P.Bekėžos, jūrininkų atlyginimai. Lietuvos laivuose dirbantiems šios profesijos atstovams mokami dienpinigiai ir alga. Pensija nuo dienpinigių neskaičiuojama. Jūrininkas Vytautas Marcinkevičius teigė bijantis ir pagalvoti apie pensiją, tad dirbs kol galės.

P.Bekėža pastebėjo, jog lietuviai itin kantrūs ir tylūs žmonės, tad kenčia iki paskutiniųjų ir į mitingus renkasi vangiai.

Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė susirinkusiesiems akcentavo, jog vienam Lietuvos mokytojui tenka 9,5 moksleivio, o kitose šalyse – po 12–15. Ji atkreipė dėmesį, jog nepaisant to, šalies mokytojams tenka didelis darbo krūvis, nes jie dirba vieni, o užsienyje pedagogai turi padėjėjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min