Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į mitingą – nešini savadarbiais sprogmenimis (nuotraukos)

Savadarbiai sprogmenys
Klaipėdos AVPK Organizuoto Nusikalstamumo Tyrimo Biuro nuotr. / Savadarbiai sprogmenys
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos policija uostamiestyje vykusio mitingo metu sulaikė du skustagalvius jaunuolius, kurie į protesto akciją atsinešė savadarbių sprogmenų.

„Skinai buvo pasiruošę mitingo metu sprogdinti gatvėse žmones. Šeštadienį mitingo pradžioje buvo sulaikyti ir į komisariatą nuvežti du 18 ir 21 metų jaunuoliai, pas juos rasti keturi savadarbiai sprogmenys. Nusikalstamumo tyrimo biuras turėjo informacijos, kad Klaipėdoje ruošiamasi sukelti riaušes kaip Vilniuje ar Rygoje, bet, laimė, šių kėslų įgyvendinti nespėta“, – sakė A.Strumyla. Sprogmenys buvo rasti pas 18-metį jaunuolį, tačiau bendrininku tapo jo draugas.

Po sulaikymo jaunuolių namuose buvo padarytos kratos. 18-mečio namuose rasta lipnios juostelės – visai tokios pačios, kuria apvynioti sprogmenys. Anot A.Strumylos, tai tik patvirtino įtarimus, kad sprogmenis gamino patys jaunuoliai. Kito jaunuolio namuose rasti keturi šoviniai. Atstovas spaudai teigė, kad jaunuoliai sprogmenis pasigamino radę „receptą” internete.

„Apklausti jaunuoliai buvo išleisti namo, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis. Sprogmenys ir šoviniai perduoti ekspertams, kai bus jų išvados, bus sprendžiama, ar jaunuolius suimti”, – sakė A.Strumyla.

Pasak jo, 18-metis, pas kurį rasta sprogmenų, kartą jau teistas už sveikatos sutrikdymą ir viešosios tvarkos pažeidimą. Klaipėdos apylinkės teismas vos prieš pusmetį jam skyrė bausmę – auklėjamojo poveikio priemonę. „Jam kaip ir Selui, Egidijui Dragūnui, skirta bausmė atidirbti šimtą valandų nemokamai sveikatos priežiūros globos ar rūpybos įstaigose. Jei dabar būtų pripažinta, kad jaunuolis pažeidė įstatymus, bausmė būtų pakeista ir darbais senelių priglaudoje nebebūtų apsiribota, bausmė būtų gerokai rimtesnė“, – kalbėjo A.Strumyla.

Temos Mitingas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min