Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 5d. 14:49 , Atnaujinta: 2020 birželio 5d. 17:42

Į Naisius pas „valstiečius“ atvažiavęs S.Skvernelis patvirtino: eis kartu į rinkimus

Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Į Naisiuose prasidėjusį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdį atvykęs premjeras Saulius Skvernelis „valstiečiams“ patvirtino, kad su jais dalyvaus Seimo rinkimuose. Taip pat LVŽS nusprendė kartu su kitomis partijomis kelti bendrus kandidatus vienmandatėse rinkimų apygardose, pavyzdžiui, socialdarbietį Gediminą Kirkilą, centristą Naglį Puteikį. Su LVŽS į Seimą bandys patekti ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, krašto apsaugos viceministras Eimutis Misiūnas.

Kaip pranešė LVŽS, apie apsisprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose S.Skvernelis pranešė partijos taryboje.

„Tarybos nariai pasveikino ministro pirmininko S.Skvernelio apsisprendimą dalyvauti rinkimuose LVŽS sąraše, pasidžiaugė, kad S.Skvernelis įveikė sunkią ligą, kas leidžia tęsti darbą darnioje komandoje, kuri susiformavo po 2016 metų Seimo rinkimų“, – nurodoma partijos pranešime spaudai, išplatintame dar vykstant tarybos posėdžiui.

Po LVŽS tarybos posėdžio S.Skvernelis sakė, kad dėl to, jog jis rinkimuose dalyvaus su „valstiečiais“, klausimų nekyla.

„Aš esu šios valdančiosios daugumos narys, ministras pirmininkas ir, matyt, natūralu, jeigu mes turime pagrindinę mintį, kad leiskite mums tęsti darbus. Tai tuos darbus, jeigu rinkėjas nuspręs, jog reikia tęsti, tai mes tęsime. Jeigu ne, tai bus kitaip“, – komentavo premjeras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Paklaustas apie vietą, kurią norėtų užimti LVŽS kandidatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje sąraše, S.Skvernelis aiškino, kad dėl to turi apsispręsti ši politinė bendruomenė.

„Tikrai yra skirtinga situacija nei 2016 metais, kada nebuvo alternatyvų. Aš manau, kad šiandien tikrai yra ir pačioje partijoje subrendusių žmonių, kur galėtų, ir jaunimo suaugusio, kur galėtų imtis šitos lyderystės. Bus reitingavimas ir partijos nariai nuspręs, ką jie norėtų matyti. Tai, manau bus objektyviausia ir atspindės tuos lūkesčius, kokius jie mato“, – žurnalistams sakė premjeras.

Neatsako, ar kandidatuos vienmandatėje

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis po tarybos posėdžio sakė, kad S.Skvernelis kandidatuos ir vienmandatėje rinkimų apygardoje – Pilaitės–Karoliniškių.

„Valstiečių“ kandidatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje sąrašo reitingavimas, anot R.Karbauskio, vyks liepos pradžioje. Tada esą paaiškės ir sąrašo lyderis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

„Aš džiaugiuosi, kad S.Skvernelis įveikė labai sunkią ligą, kuri galėjo dalyvavimą Seimo rinkimuose padaryti neįmanomą. Tai šitas buvo svarbiausia. Ir aš galiu tik pasakyti viena: kai mes su Sauliumi žaidėme krepšinį praėjusį antradienį, Saulius sumušė kamuolį į salės grindis ir pasakė: „Aš galvojau, kad gyvenime jau nežaisiu krepšinio.“ Aš manau, kad mes galime džiaugtis tuo, kad jis yra politikoje ir išliks politikoje. Aš manau, visai mūsų komandai džiaugsmas didelis, kad jis gali būti politikoje, gali būti toje komandoje“, – po LVŽS tarybos posėdžio kalbėjo partijos pirmininkas.

Aš manau, kad mes galime džiaugtis tuo, kad jis yra politikoje ir išliks politikoje.

R.Karbauskis aiškino, kad dar nenuspręsta, ar jis kels savo kandidatūrą vienmandatėje rinkimų apygardoje.

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad jo problema šią kadenciją ta, kad vienmandatėje apygardoje beveik negalėjo būti.

„Man yra nesmagu prieš savo rinkėjus. Čia yra argumentas dėl to, kad svarstytumėme šį klausimą“, – tikino R.Karbauskis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, Aurelijus Veryga, Agnė Širinskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, Aurelijus Veryga, Agnė Širinskienė

Klausiamas, kiek vietų tikėtųsi kitos kadencijos Seime, „valstiečių“ lyderis nurodė, kad norėtų, jog kita valdančioji dauguma būtų formuojama centro-kairės politinių jėgų, tai yra tų pačių partijų, kaip dabar.

„Aš tik galiu pasakyti viena: kad labai sunku yra dirbti, kada mes turime valdančiąją daugumą, kuri turi, pavyzdžiui, 68 balsus. Nes konservatoriai ir liberalai ištraukia korteles ir mes labai sunkiai priimame įstatymus. Dėl to mes prašysime rinkėjų šiek tiek padidinti šitą skaičių“, – dėstė jis.

Leidiniai senjorams

LVŽS tarybos posėdį daug politikų paliko nešini leidinių, skirtų pensininkams, paketu.

„Čia yra laiškai senjorams. Mes juos pasigaminome dar žiemą, bet negalėjome išdalinti, nes buvo karantino sąlygos“, – sakė jis.

LVŽS tarybos posėdyje dalyvavo ir Vyriausybės kancleris A.Stončaitis, buvęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Stončaitis

Pasak R.Karbauskio, tarp LVŽS kandidatų daug tokių, kurie nėra partijos nariai.

„Bet tai nereiškia, kad jie nėra komandos nariai ar kad jie mažiau reikšmingi negu visi kiti. Mes niekada partiškumo nekėlėme kaip pagrindinio reikalavimo ar kažkokios temos“, – komentavo „valstiečių“ lyderis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Eimutis Misiūnas

Kels G.Kirkilą, N.Puteikį

Pranešime spaudai nurodoma, kad LVŽS tarybos posėdyje pabrėžta, jog ypač svarbi koalicijos partnerių sėkmė artėjančiuose rinkimuose.

Nutarta dalyje vienmandačių apygardų kelti bendrus kandidatus su koalicijos partneriais.

Posėdyje patvirtinti šeši bendri kandidatai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas – Vilniuje, socialdarbietis Rimantas Sinkevičius – Jonavos apygardoje, šios partijos atstovė Rimantė Šalaševičiūtė – Telšių apygardoje.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis – Dainavos apygardoje, Antanas Vinkus – Kuršo apygardoje, Centro partijos „Gerovės Lietuva“ lyderis Naglis Puteikis – Danės rinkimų apygardoje.

„Dėl kitų bendrų ir likusių LVŽS kandidatų bus sprendžiama kitame partijos tarybos posėdyje. Liepos pradžioje LVŽS taryba reitinguos Seimo daugiamandatėje apygardoje LVŽS keliamų kandidatų sąrašą“, – sakoma „valstiečių“ pranešime.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

R.Karbauskio teigimu, partijos rinkimų sąraše nebus naujų garsių žmonių pavardžių, kurių būtų anksčiau nesimatę „valstiečių“ veikloje.

Pasak jo, rinkimuose dalyvaus visi, kurie įrodė, kad turi politinį stuburą ir gali tinkamai atstovauti rinkėjų interesams.

„Valstiečių“ lyderis aiškino, kad LVŽS rinkimuose taip pat nenaudos jokių populistinių lozungų, o stengsis maksimaliai parodyti nuveiktus darbus, kartu įvardindama ir kas nepavyko, įsipareigos išlaikyti pradėtų darbų tęstinumą bei įvardins partijos planus ateičiai.

„Rinkimų kampanijos metu mes griausime mitus, kuriuos apie mus visus šiuos metus kūrė opozicija su ją remiančiomis interesų grupėmis. Mūsų sąraše bus įrašyti LVŽS žmonės, kurie gerbiami dėl savo politinių pažiūrų, kurie nėra nuvylę mūsų rinkėjų ir teisingai bei sąžiningai atstovaus jiems ateityje. Vienintelė reali alternatyva LVŽS formuojamai koalicijai kitoje Seimo kadencijoje yra koalicija, kurią formuotų konservatoriai“, – tarybos posėdžio metu sakė R. Karbauskis.

Dėl vienmandatės neatskleidė

Atvykęs į Naisius, S.Skvernelis sustojo trumpam komentarui žiniasklaidai.

Prieš LVŽS tarybos posėdį jis sakė, kad jeigu jau atvyko į LVŽS tarybos posėdį, sprendimas dėl jo dalyvavimo rinkimuose bus.

„Čia nėra ką atskleisti, jeigu aš atvažiavau, tai greičiausiai taip ir bus, kad dalyvausiu rinkimuose“, – žurnalistams sakė jis.

Paklaustas, ar ketina vesti LVŽS kandidatų sąrašą, S.Skvernelis tikino, kad apie tai nekalbama, nėra diskusijos. Anot jo, partijos kandidatų sąrašas bus reitinguojamas ir dėl to bus priimtas geriausias sprendimas.

Jeigu kandidatuotų vienmandatėje rinkimų apygardoje, jis tai darytų toje pačioje apygardoje kaip 2016 metais.

Prieš ketverius metus į Seimą jis buvo išrinktas Karoliniškių vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Šiuose rinkimuose tai jau bus Pilaitės–Karoliniškių vienmandatė rinkimų apygarda.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

Spręs dėl rinkimų strategijos

Kaip sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, penktadienį Naisiuose vykstančioje partijos taryboje bus patvirtintas bendradarbiavimas su partneriais, kalbama apie rinkimų strategiją, kuri dėl koronaviruso smarkiai pasikeitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

„Ir dabar, aišku, mes tikrai neturėsime kontaktinės rinkimų kampanijos, nes, manome, kad iš tikrųjų kontaktinė rinkimų kampanija, kada kviečiami žmonės susitikti didelėse salėse ir taip toliau, yra per daug rizikinga šiuo metu. Mes bandysime šnekėti visais kitais įmanomais būdais. Bet vengdami rizikos“, – pažymėjo jis.

Anot R.Karbauskio, įveikę vieną problemą Lietuvoje, tai yra koronaviruso plitimą, dabar turime kitą problemą, kurią reikia spręsti, – galimą krizę.

Jis sakė besidžiaugiantis, kad ir ekonomistai pripažįsta, jog tie žingsniai, kurių ėmėsi dabartinė Vyriausybė, gali leisti išvengti krizės.

Kartu R.Karbauskis akcentavo, kad jokio preliminaraus LVŽS kandidatų į Seimą sąrašo nėra.

„Yra tai, kad iš tikro liepos mėnesio pradžioje bus reitinguojamas sąrašas. Tada bus vietos. Dabar bet koks šnekėjimas apie tai, kad yra koks nors sąrašas, yra spekuliacija“, – tikino jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

R.Karbauskis teigė kol kas negalintis atsakyti į klausimą, ar kandidatuos toje pačioje vienmandatėje rinkimų apygardoje, kaip 2016 metais, – Šilainių.

Jis kartojo, kad vienmandatininkų sąrašas nėra galutinai patvirtintas ir tai nebus padaryta penktadienį vykstančiame LVŽS tarybos posėdyje.

Tačiau „valstiečių“ lyderis nurodė, kad jau aišku, kas bus partijos kandidatė Raudondvario vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje kandidatuos LVŽS palikęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Laima Mogenienė, buvusi Seimo narė. Tikiuosi, kad ji laimės“, – sakė R.Karbauskis.

A.Veryga kandidatuotų Kaune

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos populiarumas koronaviruso pandemijos metu išaugo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

A.Veryga penktadienį sakė, kad LVŽS Kauno skyrius yra apsisprendęs ir pasiūlęs, jog jis į Seimą kandidatuotų šiame mieste, Panemunės vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Joje jis Seimo rinkimus laimėjo prieš ketverius metus.

„Greičiausiai ten ir būsiu“, – teigė A.Veryga.

Pageidavimų dėl vietos LVŽS sąraše daugiamandatėje rinkimų apygardoje jis sakė nereiškiantis. Esą bus taip, kaip apsispręs jo kolegos.

Kalbėdamas apie visuomenės akyse išaugusį populiarumą, A.Veryga sakė, gerai, kad žmonės gerai vertina. Tai, anot jo, tikrai turėtų padėti Seimo rinkimų metu.

„Bet nuo to, aš manau, kad tikrai neturėtų priklausyti vietos sąraše. Nes žmonės, matyt, ne į vietą sąraše žiūri, o į tai, kas yra daroma, kaip sekasi“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, nors pasigirdo kalbų, esą ji nenori dalyvauti rinkimuose, pasak R.Karbauskio, yra įrašyta į vardinį LVŽS kandidatų sąrašą.

„Jokių pareiškimų, kad nedalyvautų rinkimuose Seimo narė nėra dariusi. Visus tuos „nori-nenori“ palikime kažkieno norams spekuliuoti mūsų nuomone, nors mes tos nuomonės nesame išsakę“, – kalbėjo jis Naisiuose.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose
Luko Balandžio / 15min nuotr./LVŽS tarybos posėdis Naisiuose

Pati A.Širinskienė, paklausta, ar kandidatuos į Seimą, teigė, kad tai pamatysime, kai partija paskelbs visą informaciją.

„Tiesiog, matyt, reikia tam tikros kantrybės“, – aiškino ji, penktadienį atvykusi į LVŽS tarybos posėdį.

Kartu A.Širinskienė aiškino suprantanti savo atsakomybę ir visus darbus, kurie buvo daromi, ir jų tęstinumo poreikį.

„Tai, manau, šitoje šviesoje jūs tą atsakymą ir turėsite“, – komentavo parlamentarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:46
10:38
01:30

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min