Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į NATO misiją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai

Kariai išlydimi į Afganistaną
Alfredo Pliadžio nuotr. / Kariai išlydimi į Afganistaną
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Išvykstate į tikrai neramų kraštą ir labai svarbu širdyje, sieloje suvokti, kad vykdai svarbų darbą. Beveik pusė iš jūsų į Afganistaną vykstate pirmą kartą, todėl turbūt daug nerimo širdyje“, – spalio 21 d. Panevėžyje išlydėdama į NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operaciją Afganistane išvykstančius Lietuvos karius sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Jūs, mūsų kariai, padedate pasaulį daryti saugesniu ir ramesniu“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak ministrės jos, pasaulis šiemet mini dešimt metų karo Afganistane, žiniasklaida mirga pranešimais apie sprogdinimus, žūtis, Afganistane vyksta ir labai daug teigiamų pokyčių.

Į misiją Afganistane išvykstančius karius sveikinęs Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas  Vilmanats Tamošaitis teigė esąs įsitikinęs, jog kariai užduotį įvykdys tinkamai.

„Jūs esate tie, kurie padėsite užtikrinti laipsnišką atsakomybės perdavimą už savo šalį patiems afganistaniečiams“, – kalbėjo plk. V. Tamošaitis, linkėjęs karių artimiesiems kantrybės ir karių palaikymo.

„Man malonu kreiptis į jus šios svarbios misijos išvakarėse. Prieš mus šiandien stovi dvi grupės – Provincijos atkūrimo ir Policijos sąveikos ir mokymo grupės. Aš neišskiriu jūsų kaip amerikiečių ir lietuvių, nes jūs kartu treniravotės, kartu ruošėtės ir kartu vyksite į misiją. Jūs esate viena stipri komanda“, – sakė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne  E. Derse.

Panevėžyje, Nepriklausomybės aikštėje, vykusioje į tarptautinę operaciją Afganistane išvykstančių Lietuvos karių išlydėtuvių ceremonija taip pat dalyvavo Panevėžio miesto meras Povilas Vadopolas, kariuomenės padalinių vadai, išvykstančių karių artimieji.

Lapkričio mėnesį Goro provincijoje misiją baigiančius karius pakeis naujos pamainos – Lietuvos vadovaujamos Goro  provincijos atkūrimo grupės 14-oji Lietuvos karių (PAG-14) pamaina  ir  Goro provincijos policijos pareigūnus mokysianti Lietuvos vadovaujama Policijos operacinės mokymo ir sąveikos trečioji grupė (POMSG-3).

Pusės metų misiją Goro provincijoje PAG-14  perims iš tarnybą Afganistane jau beveik baigiančios PAG-13.  PAG-14, kurioje yra apie 150 Lietuvos karių, daugiausiai iš Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, vadovaus pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis. Grupė koordinuos Goro provincijos atkūrimo procesą, rengs Goro provincijoje dislokuotus Afganistano nacionalinės armijos karius. Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais veiks Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Bulgarijos ir Ukrainos atstovai.

POMSG-3, kurią sudaro 20 Lietuvos ir JAV karių bei Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų, vadovaus Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Ričardas Pocius.  POMSG -3 tęs kolegų darbą ir mokys, konsultuos ir kitomis prisidės rengiant Afganistano nacionalines policijos pajėgas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min