Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į naująjį cirką vilios ir žvėrelių teatras

A.Zobovienė ir M.Baliūnaitė teigė, kad tam, jog Kaune įsikurtų stacionarus cirkas, teko labai sunkiai dirbti ne vienus metus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / A.Zobovienė ir M.Baliūnaitė teigė, kad tam, jog Kaune įsikurtų stacionarus cirkas, teko labai sunkiai dirbti ne vienus metus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau kitą savaitę Kaune, buvusių sovietinių kareivinių patalpose, duris atvers pirmasis stacionarus cirkas Lietuvoje.

Toks cirkas buvo sena „Ąžuolyno meškučių cirko“ vadovo Nikolajaus Zobovo svajonė, kurią jam pavyko įgyvendinti tik padedant žmonai Agnei Zobovienei.  Stacionarus cirkas bus naudojamas ir kaip žvėrelių teatras, kuriame vyks ne tik pasirodymai, bet ir teatralizuoti vaidinimai. Iš viso cirke gyvena apie 60 gyvūnų: meškutės, šunys, balandžiai, katės, smaugliai, žiurkės, triušiai, beždžionės. Maždaug 30 jų dalyvauja pasirodymuose, o kita dalis – jiems ruošiami arba jau nebesirodo publikai. „Nėra taip, kad jei gyvūnai pas mus gyvena, tai  privalo užsidirbti duonai. Tie, kurie nebedirba, pas mus gyvena iki galo – į gatvę neišmetame“, – sakė A.Zobovienė.

Pašnekovės teigimu, cirke vyksiantys pasirodymai bus skirti visai šeimai. „Vasarą renginių rengsime mažai, gal vieną kartą per savaitę ir vidury jos, nes miestiečiai retai savaitgalius leidžia Kaune. Nuo rugsėjo planuojame pristatyti  repertuarinius spektaklius“, – planais dalijosi A.Zobovienė. Moteris sakė, kad bilietas į pasirodymą kainuos 20 Lt. Salėje yra 110 vietų, todėl  bilieto kainos neįmanoma mažinti, o didinti irgi nenorime. Norim, kad pasirodymus galėtų pamatyti visi“, – sakė A.Zobovienė.

Idėją puoselėjo 15 metų

Iki stacionaraus cirko įkūrimo sutuoktiniai Zobovai kartu su pagalbininkais nuėjo ilgą kelią. „Cirko idėja buvo puoselėjama daugiau kaip 15 metų. Jau tada buvo pradėti šiokie tokie darbai, tačiau juos sustabdė biurokratiniai barjerai. Vėliau patalpas nusiaubė gaisras“, – prisiminė A.Zobovienė. Moters teigimu, po gaisro patalpos atrodė klaikiai: lubos ir sienos buvo aprūkę, langai išdegę, grindys sutrūnijusios, viskas išgriuvę.

Būdavo, kad paleidi baltą balandį į orą, o jis sugrįžta juodas, – M.Baliūnaitė„Kai nebuvo sąlygų, repetuodavome apdegusiose patalpose. Būdavo, kad paleidi baltą balandį į orą, o jis sugrįžta juodas. Rūbai purvini, persirengti nėra kur, šalta. Tačiau manęs nuo cirko scenos tai neatgrasė“, – vadovę, o dabar jau ir kolegę papildė „Ąžuolyno meškučių cirke“ jau 6 metus dirbanti Monika Baliūnaitė.

Galvoja, kad pasielgė teisingai

Dabar žiūrint į dažais tebekvepiančias sienas, sunku įsivaizduoti, kiek darbo čia įdėjo cirku „susirgę“ žmonės. Beveik iš griuvėsių krūvos prikelto senųjų kareivinių pastato sienos dažytos skaisčia rausva spalva, atvežti nauji baldai, stovi 6 akvariumai su žuvytėmis, krabais ir vėžliais. Aprodydama patalpas A.Zobovienė mojo į žiemos sodą, kuriame prieš pat cirko atidarymą žaliuos augalai, bėgs krioklys, o specialiai padarytame baseine plaukios žuvys. „Viską padarėme per 3,5 mėnesio. Kiek tai kainavo, neskaičiavome, bet didžiąją dalį sudaro skolinti pinigai. Noriai padėjo mūsų draugai verslininkai. Daug kas netikėjo, kad per krizę taip įmanoma, bet, manau, mums pavyko“, – savo darbu džiaugėsi A.Zobovienė.

Anot pašnekovės, nors, nepaisant sunkmečio, jie ir sugebėjo įkurti stacionarų cirką, tai nebuvo lengva. „Krizė jaučiasi stipriai – bankai nebeskolina, žiūrovai pasyvesni. Bet, manau, kad protingas verslininkas yra tas, kuris investuoja per krizę, o atsiima per pakilimą. Manau, kad mes pasielgėme teisingai, sulaukėme tinkamo momento. Su aplinkinių pagalba viskas bus gerai“, –vylėsi A.Zobovienė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min