Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taisant homofobišką įstatymą, į jį grįžo homofobija

Studentų „Bučiniai kovai su homofobija“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Studentų „Bučiniai kovai su homofobija“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo nariai, trečiadienį svarstydami Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo pakeitimus, vėl įtraukė žmogaus teisių gynėjų kritikuojamas nuostatas dėl draudimo skatinti homoseksualius santykius.

Anksčiau prezidentės sudaryta darbo grupė iš minėto įstatymo išbraukė nuostatas, kuriomis draudžiama nepilnamečiams skleisti informaciją, propaguojančią homoseksualius, biseksualius ar poligaminius santykius.

Tačiau svarstant įstatymo pakeitimus buvo pateiktas siūlymas įrašyti analogiškas nuostatas – drausti informaciją, „kuria skatinami homoseksualūs, biseksualūs ar poligaminiai santykiai“.

„Mes siekiame, kad nebūtų galima propaguoti homoseksualių santykių, pateikti to pozityviai. Jei nepritarsime šiai pataisai, tai vėl per „Gender Loops“ ar kitas programas bus platinami vadovėliai, kaip princas įsimylėjo princą ir laimingai gyveno“, – kalbėjo „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Jei nepritarsime šiai pataisai, tai vėl per „Gender Loops“ ar kitas programas bus platinami vadovėliai, kaip princas įsimylėjo princą ir laimingai gyveno, – sakė P.Gražulis.Socialdemokratė Birutė Vėsaitė priminė, kad priimdami tokią pataisą Seimo nariai „duotų prezidentei dar darbo ir gautų pylos nuo žmogaus teisių gynėjų“. Tačiau šie argumentai parlamentarų nepaveikė – pataisai pritarta daugiausia konservatorių, „tvarkiečių“, „darbiečių“, „vienalietuvių“ ir „prisikėlėlių“ balsais. Po balsavimo Seimo plenarinių posėdžių salėje nuaidėjo plojimai.

Tačiau priėmus tokį siūlymą projektas pasikeitė iš esmės, todėl Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys paprašė pertraukos. Seimas prašymui balsuodamas pritarė, tad projektas grįžta į komitetą ir bus svarstomas iš naujo.

Tai, kad svarstyme skelbiama pertrauka, papiktino P.Gražulį. „Čia ir vėl 2K projektas. Konservatoriai gina pedikus, homoseksualus...“ – nuskambėjus šiems žodžiams, posėdžio pirmininkė Irena Degutienė išjungė P.Gražulio mikrofoną ir paragino „skaitytis su žodžiais“.

Seimo priimtą Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo informacijos poveikio įstatymą žmogaus teisių gynėjai kritikavo kaip homofobišką, jį vetavo kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, tačiau Seimas jo veto atmetė. Liepos mėnesį prezidentė Dalia Grybauskaitė sudarė darbo grupę, kad tobulintų šį įstatymą. Darbo grupė įtraukė nuostatą dėl informacijos, kuria skatinama nepilnamečių seksualinė prievarta ir išnaudojimas, mažamečių lytiniai santykiai nepriklausomai nuo to, kokie jie yra.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min