Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Neringą grįš senieji mokesčiai

Neringos svečius verslininkai ketina pasitikti kiek sumažintomis kainomis. Pigiau nei planuota kainuos ir įvažiavimas į Kuršių neriją.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Neringos svečius verslininkai ketina pasitikti kiek sumažintomis kainomis. Pigiau nei planuota kainuos ir įvažiavimas į Kuršių neriją.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Mažinti apgyvendinimo, maisto kainas, taip pat ir neseniai padidintus įvažiavimo į Kuršių nerijos nacionalinį parką mokesčius, steigti kurorto tarnybą – tai keletas priemonių, kurių ketina imtis Neringos verslininkai ir savivaldybės atstovai.

Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./A.Feser iniciatyva Neringoje bus steigiama kurorto taryba, kurios pagrindinė misija – turizmo aktyvinimas.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr./A.Feser iniciatyva Neringoje bus steigiama kurorto taryba, kurios pagrindinė misija – turizmo aktyvinimas.

Apie artėjančio sezono aktualijas prie bendro stalo susėdę valdininkai ir verslininkai diskutavo net kelias valandas.

Padidino ir vėl mažins

„Reikia ne žiūrėti krizei į akis, o gundyti krize“, – juokavo Neringos verslininkė ir tarybos narė Irma Baltrušaitienė. Ji teigė, kad apie būsimą vasaros sezoną diskutavę verslininkai nutarė peržiūrėti maisto, apgyvendinimo ir kitų paslaugų kainas.

Reikia ne žiūrėti krizei į akis, o gundyti krize.

Jau netrukus tarybai bus teikiamas projektas, kuriuo bus siūloma sumažinti lapkritį padidintus mokesčius už įvažiavimą į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinį parką. Lengvaisiais automobiliais į Neringą vykstantys turistai pabrangimą turėjo pajusti nuo birželio. Už įvažiavimą iš lengvųjų automobilių vairuotojų ketinta imti 30 Lt mokestį. „Mero potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuri ketina teikti siūlymą grąžinti dar pernai galiojusį mokestį, tai yra 20 Lt vasaros sezonu“, – sakė I.Baltrušaitienė. Norima grąžinti seną mokesčio dydį ir nameliams ant ratų.

Pernai vasarą jis buvo 50 Lt, o šią vasarą ketinta imti 90 Lt. Mažesni mokesčiai būtų grąžinti ir mažiesiems autobusams. Didesnės kainos, 300 Lt bet kuriuo metų laiku, išliks krovininiams automobiliams, nes jų tranzitas čia nepageidaujamas. „Turime mažinti kainas, kad žmonės neišsigąstų, nes ir persikėlimas keltu pabrango“, – teigė tarybos narė.

Steigs kurorto tarybą

Neringos mero pavaduotojos Aušros Feser siūlymu po susitikimo pritarta kurorto tarybos steigimui. Toks sumanymas A.Feser kilo aplankius keletą kurortų Vokietijoje. „Vokietijoje ne viename kurorte yra vos ne dvivaldystė. Savivaldybė rūpinasi miesto reikalais, vietinių gyventojų problemomis, o kurorto tarnyba – kaip pritraukti kuo daugiau turistų, kokių naujų pramogų jiems pasiūlyti, kaip uždirbti kuo daugiau pinigų iš atvažiuojančiųjų“, – sakė ji.

Žmonės klausia, ką dar galima veikti be buvimo nuostabioje gamtoje. Trūksta normalaus kino teatro, boulingo, baseino. Atviro baseino neturime, tad tikimės, kad kovą su aplinkosaugininkais pavyks laimėti.

Kurorto tarybą ketinama įsteigti jau gegužę, tam reikia Neringos politikų pritarimo. Taryboje darbuotųsi verslininkai, valdininkai, įvairių kurorto tarnybų atstovai, Kuršių nerijos nacionalinio parko atstovai, keletas ekspertų iš šalies. „Ši taryba šaltuoju metu laiku spręstų strateginius klausimus, susijusius su turizmu, vasarą stebėtų jų įgyvendinimą. Štai jau šią vasarą tiek iš Palangos, tiek iš Šilutės laivais į Neringą ketinama plukdyti turistus. Jei išlipę turistai tik dairysis, daugiau čia nebegrįš, turime jiems pasiūlyti paslaugų, tad jau artimiausiu metu rinksimės aptarti šių klausimų. Daug idėjų turi ir verslininkai, dabar jie yra tarsi šone, trūksta dialogo“, – sakė A.Feser. Pasak jos, kol kas kurorto taryba dirbs be finansavimo, ji bus patariamasis organas prie savivaldybės.

Daugiau pramogų

Pasak tarybos narės I.Baltrušaitienės, verslininkai turistams šiemet ketina pasiūlyti kiek daugiau pramogų – kurorte veiks ne vienas SPA centras, naujų pramogų atsiras viešbučiuose, gamtoje ketinama rengti jogos treniruotes. Verslininkė apgailestavo, kad ir toliau tenka grumtis su aplinkosaugininkais, kurie prieštarauja vandens pramogų parko atsiradimui Neringoje. „Žmonės klausia, ką dar galima veikti be buvimo nuostabioje gamtoje. Trūksta normalaus kino teatro, boulingo, baseino. Atviro baseino neturime, tad tikimės, kad kovą su aplinkosaugininkais pavyks laimėti“, – sakė verslininkė.

Šią vasarą gamtą mėgstantiems turistams atostogauti bus patogiau. A.Feser vakar vyko į Kuršių nerijos nacionalinį parką ir su darbuotojais aptarė pėsčiųjų takų sužymėjimą. „Jie pažymėti kažkur žemėlapiuose, tačiau prie takų nėra informacijos, nei kur jie veda, nei koks jų ilgis. Norime sužymėti bent 3-4 takus“, – sakė Neringos mero pavaduotoja.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min