Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 21d. 10:00

Į oro uostų VIP sąrašus ketinama grąžinti Konstitucinio Teismo teisėjus ir Valstybės kontrolierę

Lėktuvas
Laikraščio „15 minučių“ nuotr. / Lėktuvas

Valdžia ketina išplėsti išskirtinėmis teisėmis krašto tarptautiniuose oro uostuose besinaudojančių asmenų sąrašą, kurį pati prieš porą metų apkarpė labiau nei perpus, rašo „Lietuvos žinios“.

Į privilegijuotųjų būrį siūloma įtraukti Konstitucinio Teismo (KT) teisėjus ir valstybės kontrolierių.

Pagal šiuo metu galiojantį skrydžių vykdymo tvarkos aprašą, labai svarbių asmenų kategorijai priskiriami tik aukščiausi valstybės vadovai, jų sutuoktiniai, ministrai, kadenciją baigę prezidentai, KT ir Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkai, vyskupai bei kitų konfesijų vadovai, kariuomenės vadas. Be kita ko, aukščiausiu lygiu aptarnaujami užsienio valstybių vadovai ir tarptautinių organizacijų pareigūnai. Toks sąrašas Susisiekimo ministerijos (SM) teikimu buvo palaimintas 2009 metų vasarą. Vieno labai svarbaus asmens aptarnavimas Vilniaus oro uosto VIP salėje įvertintas 294 litais.

Kaip tik 2009 metais, motyvuojant sunkmečiu, iš minėto sąrašo buvo išbrauktas visas būrys ne vienus metus be rūpesčių skraidžiusių asmenų ir pareigūnų. Tarp jų – Seimo nariai, Lietuvos banko valdybos vadovas, Apeliacinio ir Vyriausiojo administracinio teismų pirmininkai, KT ir LAT teisėjai, valstybės kontrolierius, Valstybės saugumo departamento direktorius.

Pagrįsdamas, kodėl į VIP sąrašą turėtų būti grąžinti aštuoni KT teisėjai, šio teismo vadovas priminė, kad 2012 metais KT ketina organizuoti tarptautinę konferenciją, skirtą Konstitucijos 20 metų sukakčiai paminėti. Šiame renginyje tikimasi sulaukti užsienio valstybių konstitucinių arba jiems prilygintų teismų delegacijų. Kartu prašoma, kad kaip labai svarbūs asmenys būtų aptarnaujami užsienio šalių KT vadovai ir teisėjai. KT taip pat motyvuoja, kad šio teismo teisėjams Konstitucija suteikia specialų statusą, kuris apima ir KT teisėjo asmens neliečiamybę.

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė savo rašte taip pat atkreipė dėmesį, kad kitąmet užsienyje vyks nemažai tarptautinių renginių, kuriuose ketina dalyvauti institucijos vadovė. Be to, aukščiausi užsienio audito institucijų vadovai atvyks ir į Vilnių. G.Švedienė įsitikinusi, kad tiek valstybės kontrolieriaus, tiek aukščiausių užsienio auditorių pareigybės turėtų būti priskirtos labai svarbių asmenų kategorijai. Valstybės kontrolė teigia, kad pasaulyje aukščiausi audito institucijų vadovai prilyginti Aukščiausiojo Teismo teisėjams, todėl naudojasi skrydžių lengvatomis.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis tikino, esą išplėsti VIP sąrašą ministerija siūlo „nenoriai, skaudama širdimi“. Pasak jo, pataisos parengtos tik gavus pakartotinius minėtų institucijų prašymus.

„Kurį laiką delsėme, bet vis dėlto apsisprendėme ir siūlysime Vyriausybei praplėsti tą sąrašą“, – sakė ministras. Jis pabrėžė, kad šiais dviem prašymais bus stengiamasi apsiriboti.

Paklaustas, kaip elgsis sulaukęs, pavyzdžiui, generalinio prokuroro ar Lietuvos banko valdybos pirmininko pageidavimų būti grąžintiems į VIP sąrašą, ministras tikino, kad visi prašymai bus svarstomi.

„Bet tai tikrai nereiškia, kad pulsime priimti pataisų. Nenorime sukurti precedento, kad visos institucijos imtų mus atakuoti ir reikalauti išplėsti sąrašą iki 2009 metų lygio“, – sakė E.Masiulis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min