Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 23, 05:55

Į pajūrį atėjo vasara: artėjantis savaitgalis Palangoje parduotas

Trečiadienį pasirodę šilti orai pajūryje išjudino vasarotojus, planuojančius ilgąjį savaitgalį. Nakvynės graibstomos, nesuskubę renkasi iš to, kas likę, ir norėdami pasilikti ilgiau turės ir piniginę plačiau praverti, ir net pagalvoti, kad atostogauti gali tekti keičiant nakvynės vietas.
Savaitgalis Palangos paplūdimyje
Savaitgalis Palangos paplūdimyje / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Trečiadienį buvo akivaizdžiai jaučiamas didesnis judėjimas į pajūrį. Palangos pusėn traukė automobiliai su pritvirtintais dviračiais, daiktadėžėmis ant stogų: akivaizdu, kad ruošiamasi ilgesniam poilsiui.

Į orų prognozes kurį laiką viltingai žvelgę kurorto viešbučių valdytojai antradienį į klausimus, ar dar turi laisvų vietų, dažnai atsakydavo trumpai: „Viskas! Vietų nebeturime“.

Pabandžius rezervuoti apartamentus per populiariąsias svetaines dar buvo galima rasti kambarių dviem. Jų nuomos kaina svyravo nuo 36 iki 636 eurų už parą. Taigi, kainų žirklės – plačios. Tačiau benaršant dingsta ir likusios vietos.

Pasiseks laimingiesiems

Kaip teigė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė, jau kelias dienas rezervacijos sistemos išduoda – nakvynės vietų vis mažėja.

Likusių būstų kainos svyruoja nuo 36 iki 636 eurų už parą.

„Kas susizgribs paplanuoti poilsį paskutinę akimirką – susidurs su nemažais iššūkiais. Niekada nesakau, kad vietų visiškai nėra. Palangos kurortas tuo ir išskirtinis, kad jis nepalieka nė vieno be nakvynės ar tuščiu skrandžiu. Tuo ir esame patrauklūs“, – kalbėjo turizmo specialistė.

123RF.com nuotr./Palanga
123RF.com nuotr./Palanga

Beje, ji pastebėjo, kad kartais, pavyzdžiui, netikėtai sušlubavus sveikatai ar atsiradus asmeninių problemų, rezervacijos atšaukiamos ir tada galima rasti patrauklių variantų poilsiui.

Ji pastebėjo, kad nemažai vasarotojų prasitęsė ilgąjį savaitgalį: vieni suvažiavo jau antradienį ar trečiadienį, kiti planuoja pabūti iki pirmadienio ar ilgiau.

„Džiaugiamės, kad pagaliau sulaukėme gerų orų ir viliamės, kad po Joninių vasarą įsibėgės visu pajėgumu“, – kalbėjo ji 15min.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė dar antradienį teigė, kad viešbučiai yra išpardavę kone visus numerius. Yra pavieniai numeriai atskiromis paromis. Todėl poilsiautojams, panorusiems pabūti prie jūros ilgiau, gali tekti susidėlioti atostogas taip, kad vis tektų keisti nakvynės vietą.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ingrida Valaitienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ingrida Valaitienė

„Taip, artėjantį savaitgalį mes laikome parduotu. Tačiau negalime vasaros sezono metu turėti tik savaitgalius ir džiaugtis, jeigu pasitaikė ilgasis. Turime dirbti maksimaliai. Reikalauti iš savęs, kad galėtume parduoti ir paprastas dienas“, – teigė I.Valaitienė.

Skaičiuojama, kad per metus Palangoje suteikiama apie 1 mln. nakvynių.

Kavinės vengia ilgalaikių prognozių

Beveik tris dešimtmečius kavinę „Molinis ąsotis“ J.Basanavičiaus gatvėje valdantis Klaidas Pakutinskas teigia, kad maitinimo įstaigos, priešingai nei restoranai, negali prognozuoti artėjančio srauto. Klientai aptarnaujami čia ir dabar.

„Mes matome tai, kas yra atvykę šiandien. Negalime numatyti, kas bus rytoj. Pats žiūriu orų prognozę tik vieną dieną į priekį. Ilgalaikės gali nuvilti“, – kalbėjo verslininkas.

Anot jo, besibaigiantis birželis buvo tipiškas lietuviškas birželis. Tik pastarieji metai vis stebindavo pirmajam vasaros mėnesiui suteikę vasariškos kaitros.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Laisvalaikis Palangos Basanavičiaus gatvėje
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Laisvalaikis Palangos Basanavičiaus gatvėje

„Orai dar turi didelę įtaką. Štai praėjęs savaitgalis: šeštadienį žmonių dar buvo, o sekmadienį pradėjus lyti visi vienas po kito ėmė traukti namo“, – pastebėjo „Molinio ąsočio“ vadovas.

Jis pastebėjo, kad ir užsieniečių Palangoje kol kas tik vienas kitas. Dauguma atvykėlių – latviai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min