TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į paskutinę kelionę minios žmonių išlydėjo sekmadienį mirusį politiką Jurą Poželą

Atsisveikinimas su Juru Požela
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Atsisveikinimas su Juru Požela
Šaltinis: 15min
5
A A

Trečiadienį minios žmonių į paskutinę kelionę išlydėjo Seimo narį, sveikatos apsaugos ministrą Jurą Poželą. 34-erių politikas mirė naktį iš šeštadienio į sekmadienį Santariškių klinikose nuo pankreatito – kasos uždegimo.

Į paskutinę kelionę J.Poželą lydėjo žmona Živilė, tėvai, brolis, draugai ir artimieji. Taip pat – žinomi šalies politikai: premjeras Algirdas Butkevičius, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, parlamentarai, ministrai, kolegos iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP).

Be tėvo liko 2014-ųjų kovą gimęs J.Poželos sūnus Joris. Politikas amžinojo poilsio atgulė Antakalnio kapinėse.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Juro Poželos laidotuvės
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Juro Poželos laidotuvės

Prisiminė kaip jauną, bet brandų žmogų

Tardama atsisveikinimo žodį Seimo pirmininkė L.Graužinienė pabrėžė, kad jaunas savo amžiumi J.Požela buvo brandus kaip žmogus, kaip politikas, kuris savo darbais, mintimis įkvėpdavo ne tik jaunimą, bet ir vyresnės kartos žmones.

Premjeras A.Butkevičius neslėpė – jam kalbėti jauno kolegos laidotuvėse labai sunku. „Sunku rasti žodžius, kurie paguostų tėvus, močiutę, brolį. Negaliu pasakyti, kad laikas išgydys, nebent gal tik apmalšins skausmą“, – kalbėjo A.Butkevičius ir paragino draugus nepalikti velionio žmonos Živilės ir sūnaus Jorio:

„Prašau draugų, kad būtų šalia, kai Joris mokysis važinėti dviračiu, kai eis į pirmą klasę, įmuš pirmą įvartį, švęs 18-ą gimtadienį.“

Prašau draugų, kad būtų šalia, kai Joris mokysis važinėti dviračiu, kai eis į pirmą klasę, įmuš pirmą įvartį, – kalbėjo A.Butkevičius.

Sunkiai padėkos žodžius susirinkusiems rinko ir Juro Poželos tėvas Karolis Požela. Vis trumpam nutildamas, bandydamas suvaldyti drebantį balsą jis kalbėjo apie sūnaus paliktą šviesų prisiminimą ir meilę, kurią jis dalijo savo šeimai, draugams, kaip mylėjo Tėvynę ir savo darbą.

„Juras paliko mūsų širdyse jausmą ir dalelytę savęs, į kurią kreipsimės, kai mums reikės paguodos“, – kalbėjo K.Požela.

VIDEO: Į paskutinę kelionę išlydėtas ministras Juras Požela

Sirgo nuo rugpjūčio

Ministras pirmininkas A.Butkevičius antradienį, atėjęs atsisveikinti su ilgamečiu kolega partijoje, Seime ir – kelis mėnesius šiais metais Vyriausybėje, neslėpė ir asmeninių jausmų. Jis teigė suprantąs, kokį skausmą išgyvena J.Poželos artimieji, nes pats yra palaidojęs jauną, automobilio avarijoje žuvusį sūnų.

Ligoninėje jaunas politikas atsidūrė rugpjūčio pradžioje dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų. Jam diagnozuotas ūminis biliarinės (tulžinės) kilmės pankreatitas (kasos uždegimas), taikytas intensyvus gydymas Santariškių klinikų Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

Sekmadienį, pasklidus žiniai apie J.Poželos mirtį, LSDP išplatino nekrologą, kuriame buvo ir tokie žodžiai: „Juras mirė. Mūsų Juras. Su šia žinia rudenišką, tačiau besigiedrijantį 2016 m. spalio 16-osios rytą pabudo daugelis bičiulių, išgirdę, kad, deja, pasitvirtino pačios blogiausios nuojautos ir baisiausi nuogąstavimai. (…) Socialdemokratai prarado ypatingai talentingą ir charizmatišką jauną politiką, kuris turėjo visus duomenis tapti naujuoju LSDP pirmininku, vienu iš ryškiausių Lietuvos politinių lyderių ir net šalies vadovų.“

J.Požela, būdamas vos 21-erių, buvo išrinktas Vilniaus miesto tarybos nariu ir juo išbuvo tris kadencijas iš eilės, buvo Socialinių reikalų komiteto pirmininkas. Keletą metų dirbo Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio padėjėju. 2006–2010 m. vadovavo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 2010–2012 m. dirbo Seimo nario padėjėju–sekretoriumi, opozicijos lyderio patarėju.

2012 metų Seimo rinkimai jam buvo sėkmingi ir jis tapo parlamentaru, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininku, dirbo Sveikatos reikalų komitete, o 2016 metais tapo sveikatos apsaugos ministru, pakeitęs atsistatydinusią Rimantę Šalaševičiūtę.

LSDP nariu J.Požela tapo 2001 metais. 2011–2012 m. buvo Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininku, 2015 metais tapo ir LSDP Vilniaus miesto skyriaus pirmininku, o 2016 metais – LSDP pirmininko pavaduotoju.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Juras Požela
Parašykite atsiliepimą apie 15min