Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 23d. 10:40

Į pensiją išėjusiems tėvams padeda du trečdaliai vaikų

Pensininkė
„Scanpix“ nuotr. / Pensininkė

Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ užsakymu atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa atskleidė, kad kiek daugiau nei 70 proc. dirbančiųjų padeda savo į pensiją išėjusiems tėvams. Dažniausiai pagelbėjama pinigais, prisidedant prie stambesnių pirkinių įsigijimo ir sąskaitų už komunalines paslaugas apmokėjimo.

Pasak „ERGO Life Insurance“ SE Gyvybės draudimo departamento vadovės Audronės Kupliauskienės, apklausos metu paaiškėjo, kad daugiau kaip pusė (54 proc.) darbingo amžiaus gyventojų į pensiją išėjusiems tėvams pagelbėja pinigais, prie tėvų stambesnių pirkinių įsigijimo prisideda beveik 28 proc. vaikų, net 24 proc. vaikų pagelbėja apmokėti sąskaitas už komunalines paslaugas, 15 proc. nuperka būtiniausių vaistų, 12 proc. nuveža būtiniausių maisto produktų, 6 proc. užprenumeruoja mėgstamą laikraštį ar žurnalą, 4 proc. apmoka telefono sąskaitas. Kai kurie gyventojai vienu metu padeda keliais būdais, beveik 30 proc. nepadeda niekaip.

„Tai, kad vaikai tėvams padeda įsigyti būtiniausių prekių ir paslaugų rodo, kad valstybės mokamų senatvės pensijų pragyvenimui neužtenka. Šiuo metu Lietuvoje senatvės pensijos mokamos solidarumo principu, tai reiškia, kad dirbantieji realiai moka senatvės pensijas darbingumą praradusiems šalies gyventojams. Akivaizdu, kad ši sistema Lietuvoje jau dabar gerokai šlubuoja, dirbantiesiems tenka dviguba našta: jie moka „Sodrai“, per kurią paskirstomos senatvės pensijos, taip pat papildomai skiria pinigų, kad padėtų tėvams įsigyti būtiniausių prekių“, – pastebi A.Kupliauskienė.

Draudimo bendrovės atstovė atkreipia dėmesį, kad ši solidarumo sistema puikiai veikia, kuomet šalyje yra didelis dirbančiųjų ir nedidelis pensinio amžiaus gyventojų skaičius, tačiau dėl didelės emigracijos ir mažos imigracijos, mažėjančio gimstamumo bei ilgėjančios gyvenimo trukmės demografinė situacija atvirkštinė – pensinio amžiaus žmonių skaičius auga, o dirbančiųjų – mažėja. Europos Sąjungos statistikos tarnyba „Eurostat“ prognozuoja, kad Lietuvoje 2060 m. bus 2,5 mln. gyventojų, o visuomenė bus viena seniausių Europos Sąjungoje.

„Šie skaičiai turėtų skatinti gyventojus senatve pasirūpinti iš anksto patiems. Skaičiuojama, kad išėjus į pensiją gyvenimo kokybė nesuprastėtų, reikėtų gauti apie 70 proc. ankstesnių pajamų“, – pastebi A.Kupliauskienė.

„Siekiant, kad savanoriškas lėšų kaupimas užtikrintų didesnes pajamas senatvėje, būtina paisyti pagrindinės taisyklės: pradėti kaupti lėšas kuo anksčiau, taip pat nereikėtų pamiršti retkarčiais peržiūrėti draudimo sąlygas – augant pajamoms, tikslinga pasididinti ir draudimo apimtį, o atsiradus naujiems šeimos nariams – suteikti draudimo apsaugą ir jiems. Be to, kaupti vertėtų nuolatos – net ir kasdien atidėta maža suma ateityje gali atnešti didelę naudą“, – pataria A.Kupliauskienė.

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime Consulting“ darbingo amžiaus gyventojų apklausą atliko š.m. kovo mėnesį. Jos metu buvo apklausta 1012 respondentų, turinčių pensinio amžiaus tėvus, iš visos Lietuvos.

Temos: 1 Pensija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min