Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2019 08 31

Į rinkimus, rengiamus iš naujo, partiniams kandidatams siūlomas lengvesnis kelias

Du Seimo nariai siūlo įteisinti lengvesnį kelią į parlamento rinkimus vienmandatėje apygardoje, kai rinkimai rengiami iš naujo.
Valentinas Bukauskas
Valentinas Bukauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Mišrios Seimo narių grupės nariai Andrius Mazuronis ir Valentinas Bukauskas teikia pataisą, kad partijos keliamiems kandidatams nereikėtų rinkti parašų, jei tokiomis pat sąlygomis jos kandidatas buvo keliamas per eilinius rinkimus.

Šiuo metu kandidatai vienmandatėje apygardoje turi surinkti tūkstantį rinkėjų parašų. Toks reikalavimas netaikomas partijų keliamiems kandidatams, jei jos daugiamandatėje apygardoje kelia kandidatų sąrašą.

Parlamentarai taip pat siūlo nustatyti, kad parašų nereikėtų rinkti visiems pakartotiniuose rinkimuose išsikelti siekiantiems politikams, jei jie prieš tai neįvykusiuose rinkimuose jau buvo registruoti kandidatais.

Iniciatoriai teigia, kad pataisomis suvienodintų tvarką: partiniams kandidatams būtų panaikintas reikalavimas rinkti parašus renkant Seimo narį į atsiradusią laisvą vietą, nes partijų kandidatai parašų nerenka ir eiliniuose Seimo rinkimuose.

Anot iniciatorių, kitas pakeitimas siūlomas, kad nesusidarytų situacija, kai asmuo surenka jį remiančių gyventojų parašus, tačiau rinkimams neįvykus, pakartotiniuose rinkimuose parašus po kelių mėnesių privalo rinkti iš naujo.

Nauji Seimo rinkimai vienmandatėje apygardoje rengiami, kai čia išrinkto Seimo nario įgaliojimai pripažįstami nutrūkusiais: jis atsistatydina dėl kitų pareigų ir pan.

Pakartotiniai rinkimai apygardoje rengiami, jeigu rinkimuose dalyvavo vienas arba du kandidatai ir per pirmąjį turą Seimo narys nebuvo išrinktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?