Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 3d. 10:00

Į Rokiškio valdžią pretenduoja dėl įtarimų kyšininkavimu nušalinta „Sodros“ Rokiškio skyriaus vadovė

Piktnaudžiavimu tarnyba ir kyšininkavimu organizuojant viešuosius pirkimus įtariama, nuo darbo nušalinta „Sodros“ Rokiškio skyriaus vadovė užregistruota kaip savarankiška rinkimų į Rokiškio rajono savivaldybę dalyvė.

Anot dienraščio „Lietuvos žinios“, dalį praėjusios vasaros areštinėje praleidusi ir nuo pareigų nušalinta „Sodros“ Rokiškio rajono skyriaus vadovė Nijolė Anzelma Valickienė pateikė prašymą įtraukti ją kaip kandidatę į šio rajono savivaldybės tarybą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje jos pavardė įrašyta greta kitų dviejų rokiškėnų, rinkimuose panorusių dalyvauti kaip savarankiški politinės kampanijos dalyviai.

Kandidatė teigė, kad eiti į valdžią ją paskatino kaimynų raginimai, gyventojų skambučiai ir padrąsinimai.

N.A.Valickienė į teisėsaugos akiratį pateko 2010–ųjų gegužės pabaigoje. Įtarta neskaidrių viešųjų pirkimų organizavimu bei kyšio ėmimu skyriaus vadovė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų buvo surakinta antrankiais, išvesta iš darbo kabineto ir nugabenta į areštinę. Dėl šių įtarimų teismas N.A.Valickienę leido suimti mėnesiui, nuo „Sodros“ Rokiškio rajono skyriaus vadovo pareigų ji nušalinta pusmečiui. Grįžti į buvusią darbo vietą jai neleista iki šiol.

Netrukus po N.A.Valickienės suėmimo į areštinę pateko ir Vilniuje gyvenantis bei vienai sostinėje įsikūrusiai įmonei vadovaujantis jos sūnus Edgaras Valickas, o vėliau laisvės neteko ir Rokiškyje advokatu dirbantis suimtosios vyras Jonas Valickas.

E.Valickui pateikti įtarimai dėl sukčiavimo siekiant neteisėtai pasisavinti motinystės (tėvystės) pašalpą. Advokatas J.Valickas įtartas galimu dokumentų klastojimu, sukčiavimu bei piktnaudžiavimu tarnyba. Įtarimai Valickų šeimai nepanaikinti iki šiol. Ikiteisminį tyrimą vykdo STT Panevėžio valdyba, jį organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys.

N.A.Valickienė tikino žinanti savo galimybes. Nors ir tapusi įtariamąja, ji esą norinti įrodyti, kad kaip paprasta rokiškėnė yra pajėgi spręsti miesto bei rajono problemas. Nušalinta „Sodros“ skyriaus vadovė teigia norinti įrodyti, kad rajoną privalo valdyti ne politinės partijos, o patys gyventojai.

Anot dienraščio, kandidatų sąrašuose atsiradusi N.A.Valickienės pavardė ir įtariamosios siekis tapti Rokiškio rajono tarybos nare nustebino dabartinę rajono valdžią. Prieš metus rajono savivaldybė teisme pralaimėjo šios moters tuomet vadovautam „Sodros“ Rokiškio rajono skyriui ir iš skurdaus biudžeto turės atseikėti 26 tūkst. litų.

„Sodros“ Rokiškio skyriui įvairių instancijų teismuose pavyko įrodyti, kad 2009–ųjų pabaigoje eidama slidžia gatve viena rokiškėnė susilaužė ranką dėl savivaldybės kaltės. „Sodra“ moteriai išmokėjo 23 tūkst. litų už patirtą nedarbingumą. Tuos pinigus iš rajono savivaldybės, kaip nelaimingo įvykio kaltininkės, prisiteisė rajono „Sodros“ skyrius. Savivaldybei priteista padengti ir teismų išlaidas. Tačiau Rokiškio rajono mero patarėjas Antanas Slesariūnas sakė, kad savivaldybė pinigų „Sodrai“ nemokės, kol bus nustatyta N.A.Valickienės kaltė arba ji bus išteisinta.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min