Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 13d. 13:10

Į Rumšiškes kviečia Žolinė

Sekmadienį atvykusieji galės ne tik papramogauti, bet ir paragauti originalių, pagal senolių receptus pagamintų patiekalų.
Lietuvos liaudies buities muziejaus nuotr. / Sekmadienį atvykusieji galės ne tik papramogauti, bet ir paragauti originalių, pagal senolių receptus pagamintų patiekalų.

Rumšiškėse įsikūrusiame Lietuvos liaudies buities muziejuje sekmadienį tradiciškai bus švenčiama Žolinė. Šios šventės metu, anot liaudies išminties, negalima tūnoti namuose.

Nuo seno Žolinės atlaidai kiekvienam lietuviui yra viešnagių ir giminių susitikimų diena. „Kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą laimės (sėkmės) neturės“, – anksčiau sakydavo žmonės.

Žolinės šventadienis Rumšiškių muziejuje bus švenčiamas Aukštaitijos sektoriuje. Įvairūs koncertai, užsiėmimai, pasirodymai, tradicinių valgių degustacijos bei kitos pramogos vyks kone kiekvienoje šio muziejaus sektoriaus sodyboje. Nuo pat 10 iki 17 val. prie koplyčios šventoriaus vyks Kermošius.

13 val. Gyvakarų sodyboje Rokiškio liaudies teatro aktoriai vaidins A.Keturakio spektaklį „Amerika pirtyje“. Tuo tarpu 17 val. Klojimo teatre svečiams bus pristatomas Alytaus miesto teatro ir Roko Radzevičiaus roko opera „Žuvų piemuo“.

11 val. iš senosios Kauno marių prieplaukos į Lietuvių liaudies buities muziejų išplauks laivas. Bilieto į šventę kaina suaugusiems siekia 10 Lt, o moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min