Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 17:49

Į Rygą skridę „Ryanair“ ir „Air Baltic“lėktuvai buvo priversti leistis Vilniuje, Kauno oro uostas uždarytas (papildyta 23.25 val.)

Emigrantai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Skrydžių bendrovė „Ryanair“
Į Rygą iš Briuselio skridęs bendrovės „Ryanair“ lėktuvas trečiadienio popiete buvo priverstas leistis Lietuvos sostinėje. Vilniuje buvo priversti leistis ir bendrovės „Air Baltic“ lėktuvai, atskridę iš Paryžiaus bei Ženevos. Dar vienas „Ryanair“ lėktuvas, negalėjęs nusileisti Kaune, irgi leidosi Vilniuje. Vėlai vakare Kauno oro uostas buvo uždarytas, lėktuvai nukreipti į kitus oro uostus.

Kaip rašoma Vilniaus oro uosto pranešime, Vilniuje „Ryanair“ leidosi dėl prastų oro sąlygų Rygos oro uoste.

Vilniaus oro uosto Komunikacijos skyriaus viršininkė Gabrielė Vasiliauskaitė 15min.lt informavo, kad iki trečiadienio pavakarės tai buvo vienintelis lėktuvas, kuris Vilnių pasirinko vietoje Rygos. Tačiau neatmetama, kad prastėjant oro sąlygoms Rygoje, tokių lėktuvų Vilniaus oro uoste gali daugėti.

Vilniaus oro uoste, pasak G.Vasiliauskaitės, lėktuvai leidžiasi ir kyla tvarkingai, nors dėl prastų oro sąlygų Europoje kai kurie lėktuvai leidžiasi vėliau, nei numatyta tvarkaraštyje. Apie 17.30 val. buvo planuojama, kad į Vilnių vėluos bendrovės „Finnair“ lėktuvas iš Helsinkio (Vilniuje turėjo leistis 17.30 val., planuojamas nusileidimas - 18.02 val.), bendrovės „Air Lingus“ orlaivis iš Dublino (pagal grafiką Vilniuje turėtų leistis 20.10 val.).

Manoma, kad nusileidimą Vilniaus oro uoste, o ne Rygoje bendrovės „Ryanair“ pilotai  galėjo pasirinkti po incidento, trečiadienį įvykusio Škotijoje. Škotijos oro uoste trečiadienį nutūpęs Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ lėktuvas nuslydo nuo kilimo ir leidimosi tako.

„Ryanair“ nurodė, kad 123 lėktuvo keleiviai ir šeši įgulos nariai per incidentą nenukentėjo. Orlaivis į Prestviko oro uostą, esantį netoli Glazgo miesto, atskrido iš Dublino.

Rygos oro uostas praneša, kad trečiadienio pavakare atskristi į Latvijos sostinę vėluoja gana daug lėktuvų, taip pat ir lėktuvas iš Kauno.

Papildyta 19.59 val.: Tarptautinis Vilniaus oro uostas praneša, kad dėl blogų oro sąlygų Latvijos sostinėje, Vilniuje priversti leistis dar du lėktuvai, skridę į Rygą.

Pasak oro uosto pranešimo, Vilniuje vietoj Rygos priversti leistis bendrovės „Air Baltic“ orlaiviai, atskridę iš Paryžiaus ir Ženevos.

Iš Vilniaus taip pat maždaug pora valandų vėluoja pakilti tos pačios bendrovės orlaivis į Kopenhagą.

Papildyta 21.36 val.: Rygos oro uosto tinklalapyje skelbiama, kad trečiadienio vakarą iš Latvijos sostinės atšaukti keli skrydžiai. Atšauktas ir vienas skrydis į Vilnių, taip pat Palangą.

Be kitų skrydžių iš Rygos atšaukti skrydžiai į Briuselį, Varšuvą, Stokholmą, Tartu.

Papildyta 21.55 val.: Vilniaus oro uostas informuoja, kad dėl nepalankių oro sąlygų vėlų trečiadienio vakarą  Kauno oro uoste negalėjęs nusileisti iš Londno skridęs „Ryanair“ oro bendrovės lėktuvas leidžiasi Tarptautiniame Vilniaus oro uoste.

Papildyta 22.50 val.: Kauno oro uosto Operatyvinio valdymo tarnybos specialistai pranešė, jog dėl prastų oro sąlygų oro uostas nakčiai yra uždaromas.

„Gausiai sninga ir mes nespėjame valyti sniego”, - 15min.lt aiškino specialistai.

Kaune turėjęs nusileisti iš Dublino skridęs lėktuvas buvo nukreiptas į Gdansko oro uostą.

„Šiuo metu ore yra iš Birmingemo skrendantis lėktuvas. Kur jį nukreipsime, dar nežinau”, - teigė oro uosto atstovas.

Į Kauną iš Rygos ir Stokholmo turėję skristi, tačiau dar nepakilę lėktuvai liks ten, kur yra.

„Ar oro uosto darbą atnaujinsime ryte, priklausys nuo oro sąlygų naktį”, - patikino Kauno oro uosto Operatyvinio valdymo tarnybos specialistai.

Papildyta 23.25 val.: 15min.lt pasiekė informacija, jog Kauno oro uosto Operatyvinio valdymo tarnybos dispečeris iš Birmingemo skridusį, tačiau laikinojoje sostinėje negalėjusį nusileisti lėktuvą nukreipė į Vilnių.

Tuo tarpu keleiviai iš anksčiau į kitus oro uostus nukreiptų lėktuvų, autobusais vežami į Kauną.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min