15min be reklamos
2022 12 09, 16:03

Į Šakių ligoninę su dūstančiu vaiku atvykusi mama pagalbos nesulaukė: prie ligoninės teko kviesti greitąją

Šakiuose gyvenanti jauna šeima sako susidūrusi su medikų abejingumu, kai pagalbos kreipėsi naktį dėl dūstančio pusketvirtų metukų sūnaus. Kuriozas – moteris su vaiku iš priėmimo skyriaus sugrįžo į čia pat stovintį savo automobilį ir išsikvietė greitąją pagalbą. Iš to paties pastato išėję medikai sėdo į greitosios pagalbos automobilį, pavažiavo kelias dešimtis metrų ir suteikė pagalbą.
Į Šakių ligoninę su dūstančiu vaiku atvykusi mama pagalbos nesulaukė: prie ligoninės teko kviesti greitąją
Į Šakių ligoninę su dūstančiu vaiku atvykusi mama pagalbos nesulaukė: prie ligoninės teko kviesti greitąją / 123RF ir 15min nuotr.

Naktį prasidėjo dusulys

Kaip 15min pasakojo Šakiuose gyvenantis Audrius, jų sūnus blogai pasijuto naktį iš gruodžio 4-osios į 5-ąją.

„Viskas vyko apie pirmą–antrą valandą nakties. Sūnus serga laringitu ir naktį jo sveikata pablogėjo. Paūmėjo kosulys, vaikas beveik duso“, – pasakojo Šakių gyventojas.

Į Šakių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių su sūnumi savo automobiliu išvyko mama, o vyras liko namuose su jaunesniuoju sūnumi.

Šakių rajono ligoninės nuotr./Šakių rajono ligoninė
Šakių rajono ligoninės nuotr./Šakių rajono ligoninė

„Toje pačioje ligoninėje esame buvę maždaug prieš mėnesį, tačiau ne naktį, o vakare.

Viskas buvo puikiai, buvo ir budinti seselė, ir gydytoja. Medikai suteikė sūnui pagalbą ir apie antrą nakties jau grįžome į namus. Šios ligos paūmėjimas užeina labai greitai. Taip buvo ir šį kartą – sūnus tiesiog pradėjo dusti“, – kalbėjo Audrius.

Pasakė, kad nėra budinčio pediatro

Šį kartą, pasak Audriaus, jo žmona su sūnumi iš Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus buvo kone išvyti.

„Priėmimo skyriaus darbuotoja pasakė, kad „nėra jokio pediatro, mes jūsų nepriimsime ir važiuokite kur nors kitur“.

Vaikui ir mamai jokia pagalba nebuvo pasiūlyta, nepatarta, kur važiuoti. O kai žmona pasakė, kad vaikas gali uždusti, darbuotoja dar kartą pabrėžė, kad „mes jūsų nepriimsime, nes nėra budinčių pediatrų“.

Toks jausmas, kad žmona tiesiog sutrukdė darbuotojai miegą“, – kalbėjo Audrius.

Pasak Šakių gyventojo, šio miesto ligoninės internetinėje svetainėje yra nurodomos skubiosios medicinos pagalbos kategorijos ir laikas, per kurį turi būti pradėta teikti pagalba tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Pagal pateiktą informaciją vaikui, turinčiam kvėpavimų sunkumų, pagalba turi būti suteikta nedelsiant, taip pat vertinama paciento būklė ir atliekami gydymo veiksmai: „Tačiau realybė yra visai kitokia.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Greitoji pagalba
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Greitoji pagalba

Kvietėsi greitąją pagalbą

Išėjusi iš Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus moteris su vaiku įsėdo į čia pat stovėjusį automobilį ir paskambino Bendruoju pagalbos telefonu.

Netrukus žmona pamatė iš to paties pastato išeinančius du medikus. Jie sėdo į greitosios automobilį, pavažiavo tas kelias dešimtis metrų ir suteikė pagalbą.

Paaiškinus, kad dūsta vaikas, išsiųstas Greitosios medicinos pagalbos ekipažas.

„Netrukus žmona pamatė iš to paties pastato išeinančius du medikus. Jie sėdo į greitosios automobilį, pavažiavo tas kelias dešimtis metrų ir suteikė pagalbą.

Reikėjo tik pakvėpuoti adrenalino tirpalu. Du kartus pakvėpavo, dusimas baigėsi. Iš ryto kreipėmės į šeimos gydytoją“, – pasakojo Audrius.

Kas atsakytų, jei situacija nebūtų pasibaigusi laimingai?

Pasak Audriaus, apie tai, kad naktimis šioje gydymo įstaigoje sunku gauti pagalbą, kalba ir daugiau vietos gyventojų.

„Dieną čia viskas gerai, bet naktimis – problemos. Kas atsakytų, jei ši situacija nebūtų pasibaigusi laimingai? Esame labai nusivylę ir pikti, kad ligoninėje dirba nekompetentingi darbuotojai. Nenorime, kad su tokia situacija susidurtų ir kiti žmonės.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Šakiai
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Šakiai

Kalbant apie Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių ir įvairiose platformose paskaičius atsiliepimus apie šią įstaigą, mes likome nustebę, kaip tokie darbuotojai apskritai gali dirbti gydymo įstaigoje.

Metai iš metų šiame skyriuje niekas nesikeičia ir žmonės susiduria su panašiomis problemomis. Gal laikas pradėti kažką keisti? Ar pokyčiai atsiras tik tada, kai atsitiks kažkas siaubingo?“ – sakė pašnekovas.

Ligoninė atlieka vidinį tyrimą

Po šio įvykio šeima kreipėsi ir į Šakių ligoninės administraciją. Šeima informuota, kad dėl įvykio bus pradėtas vidinis patikrinimas.

Šakių ligoninės direktorius ir vyriausiasis gydytojas Algirdas Klimaitis 15min patvirtino, kad vidinis tyrimas yra atliekamas, tačiau nuo išsamesnio komentaro susilaikė. A.Klimaitis taip pat patvirtino, kad ligoninėje pediatras dirba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min