Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2011 01 11

Į Sausio 13-osios minėjimą Lenkija aukšto lygio delegacijos nesiųs, taip parodydama poziciją dėl lenkų mažumos

Lenkija nesiųs aukšto lygio delegacijos į Sausio 13-osios įvykių minėjimą Vilniuje, taip parodydama poziciją dėl lenkų tautinės mažumos padėties, rašo dienraštis „Rzecpospolita“.
Žmonės prie Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmų 1991 metų sausio 13-osios rytą.
Žmonės prie Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos rūmų 1991 metų sausio 13-osios rytą. / Ričardo Grigo/BFL nuotr.

Laikraštyje cituojamas Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas Robertas Tyszkiewiczius sakė, kad „šalta ir santūri Lenkijos reakcija – tai atsakymas į paskutiniojo meto Vilniaus politiką lenkų mažumos Lietuvoje atžvilgiu“.

„Manau, kad kokia nors delegacija vyks, tačiau ji bus advekati dabartiniams Vilniaus ir Varšuvos santykiams. Nemanau, jog ji bus aukšto lygio, nes iki šiol iš Lietuvos valdžios nesulaukiame reakcijos dėl lenkų mažumos teisių laužymo. Mes tuo norime parodyti, kokios svarbios mums yra Lietuvos lenkų problemos“, – sakė R.Tyszkiewiczius.

Dienraščio žiniomis, į Vilnių neatvyks ir Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusiewiczius, kurį prieš ketverius metus Lietuvos prezidentas apdovanojo aukštu valstybiniu apdovanojimu už Lietuvos nepriklausomybės siekių rėmimą, nors Senato pirmininkui asmeninį kvietimą išsiuntė Lietuvos seimo vadovė Irena Degutienė.

Lenkija pernai ėmė vis garsiau priekaištauti Lietuvai dėl lenkų tautinės mažumos padėties. Lietuvos pareigūnai sako, kad priekaištai nepagrįsti, o lenkų tautinei mažumai švietimo srityje yra sudarytos išskirtinai geros sąlygos.

1991 metų sausio 13 dieną per Sovietų Sąjungos agresiją prieš nepriklausomybę paskelbusią Lietuvą sovietų kariuomenei ir specialiems daliniams užimant Televizijos bokštą ir Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, nuo žuvo 14 žmonių.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius