TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Sausio 13-osios minėjimą neatvyko nei Rusijos, nei Baltarusijos ambasadoriai

Rusijos Federacijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Rusijos Federacijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas
Šaltinis: 15min
17
A A

Šią savaitę su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikę Rusijos Federacijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas ir Baltarusijos ambasadorius Aleksandras Korolis laiko ir noro atvykti į iškilmingą Laisvės gynėjų minėjimą nerado. Ambasadoms atstovavo žemesnio rango pareigūnai.

Seimo pirmininkas V.Pranckietis tokio ambasadorių sprendimo nekomentuoja. Jį papiktino net pats faktas, kad žurnalistai uždavė šį klausimą.

„Labai gražiai Vytautas Landsbergis šiandien pasakė apie sviestą ar medų, dabar nežinau. Nedarykime to čia“, – iš pradžių nuo atsakymo išsisuko V.Pranckietis.

V.Landsbergis penktadienį atsiimdamas Laisvės premiją vartodamas palyginimą apie sviestą ir mėšlą kalbėjo apie propagandą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

„Gerai sumaišęs molio dubeny kilogramą sviesto ir kilogramą mėšlo gauni 2 kilogramus mėšlo. Priešiškos televizijos mums kaip tik ir siūlo šį kūdikių maistelį. Siūlo jį visam pasauliui, daug investuoja“, – sakė pirmasis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę.

Paskui Seimo pirmininkas V.Pranckietis vis dėlto paaiškino, kad jis nė nežino, ar Rusijos ambasadorius buvo kviestas į minėjimą.

„Negaliu žinoti visko, kas čia yra kviečiami, bet tai daro žmonės, kurie tai supranta. Jei pacituoti V.Landsbergio žodžius vakar pasakytus, tai matėte, jog buvo parašyta, kad Dūmos žmones reiktų pakviesti čia, kad jie žinotų, jog Lietuva kovojo ir už Rusijos demokratiją ir neturi būti tokio susipriešinimo, kokį mes čia kartais bandome pasiekti. Manau, kad jei ir buvo kviestas, neatvažiavo, o jei nebuvo kviestas, tada, žinoma, neatvažiavo“, – sakė V.Pranckietis.

Penktadienį paprašyti įvertinti Seime suburtos Tarpparlamentinių ryšių su Rusijos Federacija grupės vadovo Antano Vinkaus žodžius neva Lietuva galėtų artimiau bendradarbiauti su Rusija turizmo, kultūros ir medicinos srityje, Laisvės premijos laureatai V.Landsbergis ir kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus neskubėjo smerkti.

V.Adamkus tikino, kad kol kas istorija rodo, kad Rusijos žodžiu negalima tikėti aklai.

„Mūsų dabartinė užimta linija yra teisinga. Mes turime jos laikytis ir jokių pasiteisinimų, kad negalima vieno ar kito daryti, kad mes turime sugyventi, ieškoti kelių, negali būti. Taip, mes turime rasti kelią kalbėti, bet ne su tais, kurie ir šiandien dar agresyviai grasina mūsų tautai“, – sakė jis.

V.Landsbergis trumpai tepasakė, kad nereikia apibendrinti, jog gerinti santykius su Rusija nori visi valdantieji. Pasak jo, kalbėti apie santykių su Rusija gerinimą galima, tačiau tik tuomet, jei jos atstovai pripažįsta, kad iki šiol ši valstybė klydo.

„Yra labai daug erdvės spekuliacijoms. Aš galvoju bendriau apie santykį su žmonėmis arba politiniais asmenimis, arba net su valstybe, kuri buvo neteisi, kuri elgėsi blogai net ir mūsų atžvilgiu. Bet jeigu šiandien kalbama apie santykių pagerinimą, tai aš pirmiausiai kelčiau klausimą, ar jie kitaip jau galvoja negu vakar. Tai pasakykite, kad vakar klydote, o šiandien galvojate kitaip. Mes tą darėme nuo pat Kovo 11-osios“, – teigė V.Landsbergis.

Šią savaitę su Rusijos ambasadoriumi susitikęs V.Pranckietis sulaukė kritikos, kad tokį susitikimą rengė Sausio 13-osios išvakarėse.

Pats Seimo pirmininkas teisinosi, kad susitikime kaip tik priminė A.Udalcovui apie Sausio 13-ąją ir Rusijos gyventojų mitinguose tuomet parodytą paramą lietuviams.

Tuo tarpu A.Udalcovas po susitikimo pasidžiaugė susitarimais dėl galimo Rusijos ir Lietuvos parlamentarų bendradarbiavimo.

Susitikimo su A.Koroliu temas Seimo pirmininko sekretoriatas ir Baltarusijos ambasada taip pat interpretavo skirtingai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min