Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į savo mokyklą grįš tik lapkritį

M.Biržiškos gimnazijoje remonto darbų pabaigos nesimato: mokyklos sienos išgriautos, suolai virtę pastoliais, o statybos organizacijos už savo darbą dar nėra gavusios nė lito.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / M.Biržiškos gimnazijoje remonto darbų pabaigos nesimato: mokyklos sienos išgriautos, suolai virtę pastoliais, o statybos organizacijos už savo darbą dar nėra gavusios nė lito.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dėl stringančio finansavimo septynių sostinės mokyklų renovavimo darbai šiemet nebuvo baigti laiku, todėl į mokslus jų auklėtiniai kibo ne savo mokyklų patalpose. Vėliausiai, tik lapkritį, į savo suolus sugrįš M.Biržiškos gimnazijos moksleiviai. Statybų vykdytojai remonto darbus joje pradėjo tik liepos viduryje, mat tik tada buvo sutarta dėl finansavimo. Tiesa, pinigai jiems nėra pervesti iki šiol.

Šiemet Vilniuje buvo suplanuota modernizuoti 19 mokyklų. Jų renovacijai numatyti 24 mln. Lt iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, dar 1,4 mln. Lt turėjo skirti Vilniaus miesto savivaldybė. Tačiau rugsėjo 1–osios šventės septyniose sostinės mokyklose vyko dar nebaigtose remontuoti patalpose, o pamokų pradžia nukelta dar vėlesniam laikui.

Nukenčia ugdymas

Pirmąsias rugsėjo dienas į pamokas savo mokyklos patalpose negalėję eiti moksleiviai dalyvavo įvairiose pažintinėse ir turistinėse ekskursijose. Kai kuriose renovuotuose mokymo įstaigose pamokos prasidėjo rugsėjo 6–ą dieną, kitose – tik šiandien. Justiniškėse esančios M.Biržiškos gimnazijos auklėtiniai, kaip tikimasi, savo klasėse galės mokytis tik nuo lapkričio 2 dienos. Dabar jie priversti kulniuoti į netoliese esančią „Sietuvos“ vidurinę mokyklą.

Gimnazijos direktoriaus Valdemaro Kaupinio nuomone, jeigu renovavimo darbai būtų buvę pradėti vos pasibaigus konkursams ir pasirašius sutartis su rangovais balandžio mėnesį, šiandien mokykloje vaizdas būtų kitoks. „Darbai vyksta neblogai, mastai dideli, darbuotojų daug. Jeigu taip būtų dirbama ir anksčiau, tai nebūtų tekę vėluoti, netektų gimnazistams mokytis „Sietuvos“ vidurinėje mokykloje antroje pamainoje“, – sakė direktorius.

Anot direktoriaus, „Sietuvos“ mokykloje visoms M.Biržiškos gimnazijos klasėms pamokas stengiamasi vesti įprasta tvarka, tačiau nukenčia neformalusis ugdymas, tenka trumpinti pamokas, kad jos nesibaigtų apie 21 valandą. „Kyla problemų ir dėl trumpų pertraukų, mokiniams trūksta laiko pavalgyti. Kadangi jie mokosi po pietų, kalbamės su tėvais, kad vaikai ateitų į mokyklą pavalgę. Visi kartu bandome ieškoti išeičių“, – sakė V.Kaupinis.

Pinigai dar nepaskirti

Kitas įdomus sostinės švietimo įstaigų renovavimo vajaus aspektas – statybų darbų finansavimas. Kai kuriose mokyklose, tarp jų – ir M.Biržiškos gimnazijoje, plušusioms statybų bendrovėms vis dar nepaskirti jų uždirbti pinigai, mat dar nepasirašytos atsiskaitymą reglamentuojančios sutartys.

Gimnazija kartu su dar keturiomis Vilniaus mokyklomis į renovacijos programą buvo įtraukta dar 2009 metais. Pernai pavasarį mokyklos pradėjo ruošti dokumentus, samdė įmones atlikti energetinius auditus. Tačiau 2009–ųjų rudenį sostinės savivaldybė šį darbą perdavė Vilniaus vystymo kompanijai. Kaltų, kodėl darbai taip užsitęsė, V.Kaupinis tiksliai negalėjo įvardinti.  Anot jo, priežasčių buvę šimtai, tačiau negalima atmesti ir to, kad Vilniaus vystymo kompanijos specialistams tiesiog pritrūko patirties vykdant tokius projektus.

Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis žadėjo, jog mokyklos šią savaitę pagaliau turėtų pasirašyti sutartis su Ūkio ministerija ir  Lietuvos verslo paramos agentūra. Tačiau savivaldybės specialistas tikino, jog tai, kad pinigų dar nėra skirta, renovavimo darbams netrukdė – tai yra gana įprasta praktika.

„Visos Vilniaus mokyklos ir vaikų darželiai šiemet pradėti remontuoti be skirto finansavimo. Kadangi procedūros vėlavo, rangovai darbus vykdė savo lėšomis“, – sakė G.A.Petronis. Anot jo, darbų apimtys mokyklose buvo didelės, ypač M.Biržiškos gimnazijoje, tad vargu ar būtų pavykę viską pabaigti per vasarą net ir laiku pradėjus: „M.Biržiškos gimnazijai numatyta skirti 4 mln. Lt, tad atlikti darbų už tokią sumą per tris mėnesius vargu ar įmanoma.“

„Dabar jau turime daugiau patirties, kaip vykdyti tokios didelės apimties projektus, kaip juos parengti, todėl manau, kad kitąmet panašių trukdžių ir vėlavimo nebus“, – vylėsi G.A.Petronis.

Tuo tarpu M.Biržiškos gimnazijos bendruomenė po to, kai savo darbus pabaigs statybininkai, ketina organizuoti talką pastatui sutvarkyti. „Perėjus tokį pragarą, atlikus tiek darbų, susitvarkyti bus tik smulkmena. Dirbs mūsų darbuotojai, kalbėjomės ir su tėvais, jie siūlo savo pagalbą. Tai nebus juokų darbas, bet bus malonu, nes jau būsime savo patalpose“, – įsitikinęs gimnazijos vadovas V.Kaupinis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min