Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 4d. 11:01

Į Seimą Ingrida Šimonytė žengs neįstojusi į partiją: „Konvenciniu supratimu esu megzta beretė“

Ingrida Šimonytė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako ir pati nustebusi, kaip greitai nusprendė priimti konservatorių pasiūlymą dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose. Kol kas I.Šimonytė dar nestoja į partiją ir nemeta darbų Lietuvos banke ir Vilniaus universitete, tačiau, jei tai bus būtina, žengs ir šiuos žingsnius.

I.Šimonytės kandidatūrą Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kelia strategiškai svarbioje apygardoje – Vilniaus Antakalnyje, kur tris kadencijas iš eilės kandidatavo ir buvo išrenkamas buvęs partijos pirmininkas Andrius Kubilius, ir kuri dabar buvo siūloma naujam partijos pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui.  Tačiau šis pasirinko Kauną.

I.Šimonytei, iškeltai kandidate Antakalnyje, tenka nemenka atsakomybė. Tačiau į politiką žengianti ekonomistė to nesureikšmina.

„Antakalnis yra dėl to, kad tai, nors ir ne gimtasis, bet tas rajonas, kuriame gyvenu 30 metų. Kažkur kitur aš būčiau mažiau natūralus žmogus ir tiek. Aš nei bandau pakeisti A.Kubilių, nei kažką. Tiesiog gavau pasiūlymą gan neseniai. Sutikau, šiek tiek pagalvojusi, gal ir gerai, kad daug laiko tam neturėjau ir tikrai mažiausiai galvoju apie tai, ar sunku bus A.Kubilių ar G.Landsbergį pakeisti ir, ar labai liūdna dabar Jurui Poželai, kuris būdamas kilmingas proanūkis nebeturės galimybės pasigalynėti su kilmingu anūku. Aš suprantu, kad žema, bet ką padarysi“, – juokavo I.Šimonytė.

Mažiausiai galvoju apie tai, ar labai liūdna dabar Jurui Poželai, kuris būdamas kilmingas proanūkis nebeturės galimybės pasigalynėti su kilmingu anūku.

Ji pati tikino kol kas apie savo konkurentus visai negalvojanti. „Matuotis dabar su kažkuo, nemanau, kad yra tikslas, nes iki rinkimų kampanijos dar gana toli. Kita vertus, nematau tikslo ir slėpti po kilimu žinios, kad kandidatuosiu, apsimetinėti, kad partija neturi čia kandidato. Jei jau priėmiau tokį sprendimą pačiai sau truputį netikėtai, tai priėmiau ir nėra, ką vynioti į vatą“, – sakė ji.
 
Kol kas I.Šimonytė nestoja į Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus ir nemeta darbų Lietuvos banke bei Vilniaus universitete. Pasak jos, iki šiol partijai netrukdė tai, kad oficialiai ji nėra narė.

„Aš esu konvenciniu supratimu megzta beretė, bet nesu partijos narė ir nemanau, kad tas dalykas kam nors, išskyrus mane ir partiją, turėtų rūpėti“, – kalbėjo būsima kandidatė į Seimą.

Lietuvos banke ji ketina dirbti tol, kol dalyvavimas rinkimuose netrukdys atlikti kasdienio darbo.

Aš esu konvenciniu supratimu megzta beretė, bet nesu partijos narė ir nemanau, kad tas dalykas kam nors, išskyrus mane ir partiją, turėtų rūpėti.

I.Šimonytė anksčiau buvo minima kaip galima konservatorių kandidatė Vilniaus mero rinkimuose, tačiau tuomet pati I.Šimonytė nutarė šio posto nesiekti. „Dėl asmeninių priežasčių“, – skelbta oficialiai, o politikos kuluaruose šnabždėtasi apie tai, kad I.Šimonytę nuo dalyvavimo rinkimuose atgrasė vidinės konservatorių intrigos.

Tačiau dabar I.Šimonytė nebesijaučia papuolusi į politines pinkles. Pasak jos, dabar matyti, kad Tėvynės sąjunga labai pasikeitusi, joje daug kylančių naujų žmonių, pakitusi net politinė kultūra partijos viduje.

„Tai, kas man būtų trukdę kandidatuoti į Vilniaus merus, neturėtų trukdyti kandidatuoti į Seimą“, – įsitikinusi I.Šimonytė.

Jei būtų išrinkta į Seimą, I.Šimonytė norėtų dirbti Ekonomikos arba Biudžeto ir finansų komitete – ten, kur jaučiasi profesionalė.

Būsima kandidatė į Seimą sako kol kas negalvojusi apie savo rinkimų strategiją. Viena, ko ji žada nedaryti, tai neiti į renginius tik tam, kad papultų į nuotraukas, ir dalyti tuščių pažadų.

„Aš manau, kad svarbu yra su žmonėmis kalbėti, aiškintis problemas, bandyti tiesiog sugerti ir suprasti jų lūkesčius. Kažkur galbūt tuos lūkesčius įžeminti, jei matai, kad su realybe jie nelabai susiję“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min