Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 12d. 17:57

Į Seimo nario kėdę atsisės partijas keitęs A.Guoga: „Bus labai sunku ir sudėtinga“

Antanas Guoga Interviu
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr. / Antanas Guoga

Kadaise su Liberalų sąjūdžiu tapo europarlamentaru, tada pasuko į Centro partiją, dabar atsidūrė pas „darbiečius“, ir su jais iškovojo Seimo nario mandatą, po pirmojo rinkimų turo užėmė partijos lyderio poziciją. Taip klostėsi politinis verslininko Antano Guogos kelias.

Darbo partija daugiamandatėje apygardoje pelnė devynis mandatus, dar du kandidatai kovos antrajame rinkimų ture vienmandatėse apygardose.

Į šią partiją ne taip seniai įstojusiam A.Guogai sąraše buvo patikėta trečioji vieta, tačiau gyventojai į iškėlė į patį viršų, taip verslininkas aplenkė sąrašo vedlį Vigilijų Jukną.

– Partijos sąraše išsiveržėte į priekį, aplenkėte net V.Jukną. Kaip manote, kodėl jums tai pavyko?

– Tiesiog žmonės nusprendė, aš nežinau. Reikia žmonių klausti, kodėl jie taip reitingavo. Aš esu dėkingas, tai didelis pasitikėjimas, įgaliojimas tarnauti žmonėms. Nieko daugiau nėra iš to, kažkokios naudos man.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas ir Antanas Guoga
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Mindaugas Puidokas ir Antanas Guoga

– Su ne viena partija bandėte dalyvauti politikoje, su Darbo partija, atrodo, pasisekė.

– Turbūt žmonės pasitiki ir duoda galimybių. O bandyt reikia – geriau bandyti negu nebandyti ir kritikuoti. Aš bent bandau, darau, einu ir tikiuosi tobulėti toliau.

– Ar pirma vieta sąraše reiškia, kad ir Seime imsitės lyderystės? Vis tiek Darbo partija frakciją Seime tikrai turės, gal seniūnu būsite?

– Čia absoliučiai ne mano kompetencija, reikia kalbėti su partijos institucijomis, kurios spręs, ir tais žmonėmis, kas bus išrinkti. Reikia sulaukti antrojo rinkimų turo, padėti laimėti tiems kandidatams, kurie yra likę, kad būtų dar didesnė frakcija, ir po to spręsti. Aš jokių pageidavimų šiai dienai neturiu, apie tai negalvoju. Esmė – ką aš galiu nuveikti ir kokią vertę sukurti Lietuvai, o ne kažkoks postas.

Aš jokių pageidavimų šiai dienai neturiu.

– Bet postas yra priemonė kažką nuveikti. Seime kas jus domintų?

– Esu pasakęs, kad tai vietos, kurios man skaudžios, – švietimo sistema, pavyzdžiui. Man skauda, kad ne viskas gerai, manau, mes skiriam mažai dėmesio inovacijoms, išradimams, technologijoms. Man tai skauda, man tai aktualu. Norėtųsi dirbti prie to, bet dabar reikia žiūrėti, kas susiklostys gale.

– Mąstot apie švietimo ministro portfelį, darbą Vyriausybėje, turite tokių ambicijų?

– Nežinau, reikia sulaukti antro rinkimų turo. Man ta sritis – aktuali, prie švietimo esu prisidėjęs nemažai, man labai svarbu, kad mūsų švietimo sistema būtų daug geresnė negu yra šiandien. Postų aš nesiekiu visiškai, aš tik sakau, kas man rūpi.

– Kaip jūs manote, kokių jums iššūkių kils Seime? Visgi Seimo nariu esate išrinktas pirmą kartą.

– Turbūt bus labai daug iššūkių. Labai sunkios pareigos, įsivaizduoju, kad bus labai sunku ir sudėtinga dirbti, bandysiu tai daryti kaip įmanoma geriausiai.

Turbūt bus labai daug iššūkių. Labai sunkios pareigos.

– O su kažkuo jau kalbėjote apie partijos paramą antrajame ture? Arba apie bendradarbiavimą?

– Čia vėl ne mano kompetencija, reikia, kad partijos pirmininkas su prezidiumo taryba spręstų. Aš manau, kad dar yra per anksti. Manau, kad visi susitiksim rytoj (antradienį – 15min) ir kalbėsim.

– Dėl paramos antruose turuose spręsite centralizuotai?

– Aš manau, kad taip.

– Ir kur kryps Darbo partijos nusiteikimas – labiau į dešinę ar į kairę – irgi dar neaišku, tarsitės?

– Nėra aišku ir nėra mano kompetencija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min