Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2016 08 09

Į Šiaulių miesto plėtrą planuojama investuoti 55 mln. eurų

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas patvirtino programą, pagal kurią Šiaulių miesto plėtrai skiriama daugiau nei 55 mln. eurų. Už šias lėšas, be kita ko, numatyta sutvarkyti pagrindinę miesto aikštę, pėsčiųjų bulvarą, Talkšos ežero pakrantę.
Šiauliai – muziejų miestas
Šiauliai / Alvydo Januševičiaus nuotr

Didžiąją šios sumos dalį – beveik 46 mln. eurų – sudarys Europos Sąjungos (ES) lėšos, likusius pinigus skirs valstybė, savivaldybė, privatūs investuotojai.

Už daugiau nei 5 mln. eurų planuojama rekonstruoti centrinę miesto aikštę ir jos prieigas. Projektas apims į Prisikėlimo aikštę vedančių gatvių ir teritorijų rekonstrukciją, aikštės lankytojų sambūriams bei renginiams reikalingos infrastruktūros įrengimą, aikštės dangos atnaujinimą, pėsčiųjų takų pertvarkymą, universalių lauko žaidimų aikštelių, automobilių stovėjimo aikštelių įrengimą, apšvietimo, želdynų ir kraštovaizdžio sutvarkymą. Taip pat numatyta teritoriją pritaikyti neįgaliesiems, padaryti ją saugesne, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Iš 46 mln. eurų VRM finansuos darbų už daugiau kaip 20 mln. eurų. Lėšų Šiauliams taip pat skirs Aplinkos, Kultūros, Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos iš savo administruojamų ES fondų.

Rekonstruojamas bus ir Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras bei amfiteatras. Tam planuojama išleisti beveik 4 mln. eurų. Bus atnaujintos kelių gatvių atkarpos, įrengtos automobilių stovėjimo ir universalių lauko žaidimų įvairaus amžiaus vaikams aikštelės, atnaujinti fontanai, amfiteatre įrengta sėdimų vietų, renovuotas apšvietimas, sutvarkyti želdiniai, įrengta mažosios architektūros elementų.

Aušros alėjoje už maždaug 2 mln. eurų bus atnaujintos viešosios erdvės prie kamerinės salės „Polifonija“, Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, Šiaulių kultūros centro, Centrinio ir Didždvario parkų bei jas jungianti Aušros alėjos dalis.

Taip pat bus tvarkomi Centrinis ir Didždvario parkai bei jų prieigos. Šiems darbams skirta per 2,5 mln. eurų. Talkšos ežero pakrantei tvarkyti suplanuota bemaž 3 mln. eurų, už panašią sumą bus modernizuojamos viešosios erdvės ir gyvenamoji aplinka teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto gatve, P.Višinskio gatve ir Dubijos gatve.

Jaunimo poreikiams bus pritaikytos P.Višinskio gatvės viešosios erdvės, kapitalinio remonto susilauks ir Saulės laikrodžio aikštė.

Iš minėtų 46 mln. eurų VRM finansuos darbų už daugiau kaip 20 mln. eurų. Lėšų Šiauliams taip pat skirs Aplinkos, Kultūros, Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos iš savo administruojamų ES fondų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius