Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 13d. 10:46 , Atnaujinta: 2021 balandžio 13d. 14:15

I.Šimonytė apie karantino režimo keitimą: yra planų, rytoj ir pristatysim – gali būti svarstoma dėl imuniteto paso

Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė

Premjerė Ingrida Šimonytė, paklausta apie planus dėl karantino režimo sąlygų keitimo, sako, kad yra planų, kurie bus pristatyti trečiadienį. Ji užsiminė, kad vienas iš svarstomų dalykų bus imuniteto pasas. Taip pat Vyriausybės vadovė nurodė, kad vakcinavimas antrąja „Pfizer“ skiepo nuo koronaviruso doze gali būti vėlinamas tik tiems gyventojams, kurie dar tebelaukia pirmojo skiepo. Jau pasiskiepijusiems pirmąja doze, atvykti antrajai vakcinacijai reikės kada ir suplanuota.

Antradienį Seime žurnalistų paklausta, ar yra planų per trečiadienį vyksiantį Vyriausybės posėdį keisti nutarimą dėl karantino režimo, I.Šimonytė atsakė: „Pristatysim“.

Ar ko nors gali tikėtis prekybininkai? „Yra planų. Rytoj ir pristatysim“, – pakartojo premjerė.

I.Šimonytė aiškino, kad buvo ne vienas epizodas, kai kažkas vyks, jeigu bus vienaip ar kitaip, „išgirsta tik tą dalį, kad kažkas vyks, neišgirsta dalies apie jeigu“.

123rf.com nuotr./Skaitmeninis sveikatos pažymėjimas gali tapti išsigelbėjimu turizmo sektoriui
123rf.com nuotr./Skaitmeninis sveikatos pažymėjimas gali tapti išsigelbėjimu turizmo sektoriui

„Ir paskui turime tokių įvairių nesusipratimų. Tai tikrai ministerijos dirba. Galbūt jau rytoj bus pasiruošusi Ekonomikos ir inovacijų ministerija pristatyti tą – negaliu vadinti imuniteto pasu, nes tai ne visiškai imuniteto pasas, bet tam tikrus sprendimus, kurie būtų taikomi žmonėms, kurie yra arba pilnai vakcinuoti, arba persirgę, arba iš dalies vakcinuoti po tam tikro laiko ir, tarkim, turintys neigiamą COVID-19 testą. Tai tikrai darbo vyksta daug vienu metu“, – komentavo Vyriausybės vadovė.

Jog šį klausimą Vyriausybė artimiausiu metu aptars, patvirtino ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Imuniteto pasą ji pavadino „galimybių pasu“, kuris, anot politikės, apims jau vakcinuotus, persirgusius ir neigiamą testą turinčius žmones.

„Toks pasas leistų nueiti į renginius, sporto klubus, maitinimo įstaigas, užsiimti kitomis veiklomis. Išplėstų testavimo ir viruso nustatymo apimtis“, – antradienį feisbuke rašė ministrė.

Toks pasas leistų nueiti į renginius, sporto klubus, maitinimo įstaigas, užsiimti kitomis veiklomis.

Lietuva, priimdama sprendimus dėl tokio paso, jos teigimu, galėtų pasekti Danijos pavyzdžiu: „Visgi dar turime atsakyti į klausimus dėl apmokėjimo ir logistikos, nes, natūralu, yra įvairių nuomonių. Mūsų nuomone, galėtume modifikuoti Danijoje veikiantį variantą.“

Paaiškino, kodėl nori vėlinti revakcinaciją

Kalbėdama apie skiepijimo antrąja „Pfizer“ vakcinos doze vėlimą, I.Šimonytė sakė, kad kalbama apie tuos žmones, kurie dar nėra paskiepyti.

„Mes kalbame apie tuos žmones, kurie bus pradėti skiepyti tik kitą savaitę. Tie žmonės, kurie turi paskirtus skiepus, tikrai jų laikų nekeisime. Kalbame apie tuos kiekius, kurie ateis nuo pirmadienio, veikiausiai, ir tie žmonės, kurie bus naujai pradėti skiepyti nuo pirmadienio. Tuomet, jeigu su ekspertais taip sutarsime ir toks sprendimas bus ir jų palaikytas, tai tiesiog bus paskiriama tiems žmonėms vėlesnė perskiepijimo data“, – teigė ji.

To argumentas, pasak I.Šimonytės, labai paprastas. Artimiausiomis savaitėmis ir artimiausiais mėnesiais gausime ne taip mažai „Pfizer“ vakcinos nuo koronaviruso – 70 tūkstančių, 100 tūkstančių dozių per savaitę.

„Scanpix“ nuotr./Vakcina nuo COVID-19
„Scanpix“ nuotr./Vakcina nuo COVID-19

„Kuo toliau skiepijimo tempams didėjant, tuo daugiau vakcinos reikės naudoti anksčiau skiepytų žmonių revakcinacijai, kuri pagal kompanijos įregistruotus dokumentus, turi vykti ne anksčiau negu po 21 dienos. Tačiau jau ne viena valstybė svarsto nukelti truputėlį tuos terminus tiek, kiek ekspertai pripažįsta, kad būtų saugu.

Ir, kiek aš žinau, tokį sprendimą jau yra priėmusi Prancūzija, kadangi tai leidžia tiesiog išplėsti greičiau pirma vakcina paskiepijamų žmonių ratą, negu kad tiems žmonėms laukti, kol greičiau gavę skiepą bus pilnai paskiepyti“, – aiškino Vyriausybės vadovė.

Kai kurių kitų gamintojų – „Moderna“ ir „Jonsson&Jonsson“ – vakcinų tiekimo grafikų gegužės ir birželio mėnesiais Lietuva dar neturi. Tačiau, anot I.Šimonytės, akivaizdu, kad tai nebus šimtai tūkstančių dozių.

Kai kurios Europos Sąjungos valstybės priima tam tikrus sprendimus arba atnaujina rekomendacijas dėl skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina.

I.Šimonytė nurodė, kad mūsų šalyje jokių papildomų sprendimų dėl to nebus. Ji pabrėžė, kad praėjusią savaitę Europos vaistų agentūra nusprendė papildyti informaciją, teikiamą šia vakcina skiepijamiems žmonėms, tai ir yra daroma.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„AtraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„AtraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso

„Nieko daugiau, jokių papildomų sprendimų tikrai nebus. Žmonės, kurie pasirinks, kad jiems tinka šita vakcina, galės būti ja skiepijami“, – sakė premjerė.

Kartu ji patikino, kad nebus rekomendacijos „AstraZeneca“ vakcina neskiepyti jaunesnių.

„Nėra dabar tokių planų tikrai. Aš negaliu pasakyti, nes ne Vyriausybė tas rekomendacija dalija, bet, mano žiniomis, nėra tokių planų ir nežinau, kodėl jie turėtų rastis“, – komentavo I.Šimonytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 52

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min