Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 07, 21:16

I.Šimonytė: ekonominė priklausomybė nuo Rusijos ar Kinijos gali būti nukreipta prieš mus

Ekonominė priklausomybė nuo Rusijos ar Kinijos gali būti nukreipta prieš mus, kai tai bus skaudžiausia, sako Jungtinėje Karalystėje besilankanti premjerė Ingrida Šimonytė.
Ingrida Šimonytė LSE universitete Londone
Ingrida Šimonytė LSE universitete Londone / LRVK | Laimos Penek nuotr.

„Europos ekonominės priklausomybės rizika – ar tai būtų priklausomybė nuo Rusijos naftos ir dujų, ar nuo Kinijos tiekimo, technologijų ir investicijų – gali būti ir bus nukreipta prieš mus, kai tai bus skaudžiausia. Taigi, turėtume siekti partnerystės, kuri atitinka mūsų strateginius interesus. Partnerystė grindžiama pasitikėjimu, bendru mąstymu ir pagarba“, – Vyriausybės pranešime cituojama premjerė.

I.Šimonytė pirmadienį sakė kalbą Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokykloje. Joje premjerė pabrėžė, kad pastaraisiais metais laisvės, demokratijos, teisinės valstybės ir žmogaus teisių idealai patiria vis didesnį spaudimą.

Pasak premjerės, šimtai tūkstančių aktyvistų, žmogaus teisių gynėjų, žurnalistų ir paprastų žmonių, sakančių savo tiesą, susidūrė su represijomis kaimyninėse Baltarusijoje ir Rusijoje. Tūkstančiams jų teko bėgti iš savo namų, daugelis rado prieglobstį Vilniuje.

„Pasitikėjimas piliečiais yra vienas pagrindinių dalykų, skiriančių mus nuo autokratų. Todėl vis svarbiau, kad mūsų piliečiai sugebėtų aptikti ir atpažinti sudėtingą dezinformacijos ir kitos hibridinės veiklos taktiką, nes demokratijos apsaugai yra labai svarbus mūsų visuomenių ir ekonomikų atsparumas. Kitas demokratinių šalių stiprybės šaltinis – mūsų vienybė. Vienybės ir solidarumo jausmas turėtų peržengti tradicines transatlantinės bendruomenės ribas“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

I.Šimonytė pabrėžė investicijų į strateginius sektorius atrankos mechanizmo svarbą – praktiką, kurią Lietuva pastaruoju metu gana sėkmingai taiko.

Ji taip pat išreiškė viltį, kad Lietuva ir Jungtinė Karalystė, būdamos strateginės partnerės, toliau stiprins Europą ir euroatlantinę bendruomenę.

Premjerė sakė kalbą LSE organizuotame Vokietijos simpoziume, kuris rengiamas kartą per metus. Šis renginys kasmet pritraukia apie 3000 dalyvių ir apie 40 pranešėjų. Į simpoziumą susirenka Vokietijos ir su ja susijusių socialinių, ekonominių, kultūrinių, verslo ir akademinių sričių lyderiai.

Lietuvos premjerė I.Šimonytė Londone taip pat susitiks su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Johnsonu, su kuriuo kalbės apie santykius su Rusija, Kinija, padėtį Ukrainos pasienyje. Taip pat bus aptarti dvišaliai Lietuvos ir Jungtinės Karalystės ryšiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min