Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 06, 19:16

I.Šimonytė: Lietuva pasirengusi stiprinti ekspertinę paramą Moldovai

Lietuva pasirengusi stiprinti jau teikiamą ekspertinę paramą Moldovai, šiai gavus kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statusą ir siekiant pilnateisės narystės, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Moldova pademonstravo didelį ryžtą, sunkiai dirbo ir nusipelnė šio istorinio sprendimo. Tai motyvuojanti ES žinia kartu su gairėmis konkretiems darbams, siekiant derybų dėl ES narytės pradžios. Lietuva pasirengusi sustiprinti jau teikiamą ekspertinę paramą tose srityse, kuriose Moldova matytų didžiausią poreikį“, – trečiadienį Vilniuje susitikusi su Moldovos prezidente Maia Sandu sakė I.Šimonytė.

Birželio pabaigoje ES suteikė Moldovai ir Ukrainai kandidatės į Bendriją statusą.

Lietuvos premjerė ir Moldovos prezidentė aptarė dvišalį bendradarbiavimą, tolesnę Lietuvos paramą Moldovai įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas, susietas su ES kandidatės statuso suteikimu, Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes Moldovos ir viso regiono saugumui bei ekonominei situacijai, pranešė Vyriausybė.

Pasak I.Šimonytės, Moldovos prezidentės vizitas Lietuvoje – proga ne tik kartu švęsti Lietuvos Valstybės dieną, bet ir paminėti liepos 8-ąją sukankančią 30 metų sukaktį nuo Lietuvos ir Moldovos diplomatinių santykių užmezgimo.

Kalbėdama apie Rusijos invaziją į Ukrainą Lietuvos premjerė įvertino itin sudėtingą Moldovos padėtį – nedidelei Ukrainos kaimynei tenka susidoroti su trigubu šoku: karo pabėgėlių antplūdžiu, ekonomine krize ir išaugusiomis saugumo įtampomis.

I.Šimonytė pasveikino principinę Moldovos laikyseną smerkiant Rusijos agresiją, svetingumą priimant karo pabėgėlius iš Ukrainos ir žingsnius stiprinant šalies nacionalinį saugumą bei energetinę nepriklausomybę.

„Solidarizuojamės su Moldova, norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, padėti Moldovai atlaikyti ekonominės ir energetinės krizės pasekmes“, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min