Dabar populiaru
Publikuota: 2021 gegužės 20d. 13:16

I.Šimonytė neketina atsižvelgti į „Šeimos gynimo maršo“ rengėjų reikalavimus

Ingrida Šimonytė
Arno Strumilos / 15min nuotr. / Ingrida Šimonytė
Premjerė Ingrida Šimonytė sako nematanti pagrindo iki birželio 1-osios atstatydinti teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio ir ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, ko reikalauja mitingo, pavadinto „Didžiuoju šeimos gynimo maršu“, organizatoriai. Birželį jie ketina susiburti į dar vieną protesto akciją.

Tūkstančius dalyvių sutraukęs „Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko praėjusį šeštadienį.

Jo organizatoriai premjerei I.Šimonytei iškėlė tokius reikalavimus: nedelsiant, bet ne vėliau kaip iki birželio 1 dienos, atšaukti iš Vyriausybės tris ministrus – E.Dobrovolską, A.Dulkį ir A.Armonaitę.

Taip pat – „nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“.

„Reikalavimai kaip reikalavimai. Jų teisė teikti reikalavimus, o jau sprendėjų teisė tuos reikalavimus vykdyti arba nevykdyti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams komentavo ministrė pirmininkė I.Šimonytė.

Tikrai nematau pagrindo iki birželio 1 dienos atstatydinti trijų ministrų.

Ji teigė nematanti pagrindo trijų įvardytų ministrų patraukti iš pareigų:

„Kas ten man buvo paliepta daryti? Tikrai nematau pagrindo iki birželio 1 dienos atstatydinti trijų ministrų.“

„Šeimos gynimo maršo“ organizatoriai Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen reikalavo neteikti Seimui Partnerystės įstatymo projekto, kuris, organizatorių vertinimu, prieštarauja Konstitucijai, taip pat – nesvarstyti Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ratifikavimo.

I.Šimonytė teigė, kad šiais klausimais apsispręs Seimas.

„Čia – Seimo klausimas. Aš, kaip Seimo narė, esu viena iš balsuotųjų, mano nuomonę tais klausimais žinote“, – pažymėjo ji.

Partnerystės įstatymo pataisas valdantieji ketina pateikti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos, minėtos konvencijos ratifikuoti bent jau artimiausiu metu neplanuojama.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Premjerė Ingrida Šimonytė
Arno Strumilos / 15min nuotr./Premjerė Ingrida Šimonytė

Siūlymui ratifikuoti smurto prieš moteris konvenciją bei įteisinti lyčiai neutralią partnerystę I.Šimonytė anksčiau reiškė palaikymą.

Ketvirtadienį Seime per spaudos konferenciją „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriai pranešė birželio 15-ąją rengsiantys dar vieną, trijų dienų mitingą prie Seimo, Vyriausybės ir LRT.

Renginio metu organizatoriai tikino kelsiantys tuos pačius reikalavimus, kuriuos išdėstė ir „Šeimos gynimo marše“.

Tiesa, savivaldybės leidimo mitingui organizatoriai tikino dar negavę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min