Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 15:17

I.Šimonytė susitiko su Ukrainos vicepremjere Olha Stefanišyna

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį susitiko su Ukrainos vicepremjere europinei ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanišyna. Vyriausybė nurodo, kad per susitikimą aptarta situacija Ukrainoje, humanitariniai šalies poreikiai ir ES bei dvišalė Lietuvos parama, planai dėl Ukrainos atstatymo, ES ir NATO atsakas į Rusijos karą prieš Ukrainą, jos siekis gauti ES kandidatės statusą.
Olha Stefanišyna ir Ingrida Šimonytė
Olha Stefanišyna ir Ingrida Šimonytė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Lietuva visomis galimybėmis remia ir toliau rems Ukrainą ir jos žmones, ryžtingai nuo Rusijos agresijos ginančius ne tik savo, bet ir mūsų visų laisvę bei demokratines vertybes, užtikrins saugias sąlygas Lietuvoje prisiglaudusiems ukrainiečiams ir prisidės prie Ukrainos atkūrimo“, – sakė I.Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai, kad ES ir NATO formatuose Lietuva ragina partneres išlaikyti ir stiprinti susitelkimą, užtikrinti paramos ilgalaikiškumą, tuo pačiu toliau didinti spaudimą Rusijai ir Baltarusijai ES sankcijomis, riboti Rusijos gebėjimą tęsti karą ir mažinti mūsų pačių priklausomybę nuo Rusijos energetikos išteklių.

Pasak premjerės, Ukrainos gebėjimas vykstant karui rekordiškai greitai pateikti atsakymus į milžiniškos apimties ES klausimynus – dar vienas argumentas, įrodantis Ukrainos įsipareigojimą šalies europiniam takeliui. Lietuva savo ruožtu deda visas pastangas, kad ES kuo greičiau atsakytų, suteikdama Ukrainai ES kandidatės statusą.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Olha Stefanišyna, Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Olha Stefanišyna, Ingrida Šimonytė

„Ukrainos žmonės dar 2013 m. tvirtai nusprendė, kad jų šalies vieta – Europos Sąjungoje, šiandien jie aukoja gyvybes už Ukrainos laisvę ir jos europinę ateitį. Atėjo laikas Europos Sąjungai pademonstruoti, kad mūsų kalbos apie atviras duris Ukrainai nėra vien tušti žodžiai ir suteikti Ukrainai ES kandidatės statusą ES Vadovų Taryboje birželį“, – Vyriausybės pranešime cituojama I.Šimonytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min