Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 28d. 07:36

Į socialinį būstą – kaip į tremtį

Durys
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Durys

Druskininkų butų ūkio užmojis nesuremontuotame bute apgyvendinti iš buvusių Leipalingio dvaro arklidžių iškeldinamus gyventojus ne tik nustebino kurorto savivaldybės administracijos direktorių, bet ir atskleidė šios tarnybos darbo aplaidumą.

Leipalingio miestelyje, buvusiose dvaro arklidėse, Elvyra ir Aleksas Saulėnai gyveno ne vieną dešimtmetį. Tuometinėje melioracijos valdyboje dirbusiam Aleksui buvo žadėtas butas. Tačiau prasidėjo Atgimimas ir šeima liko gyventi kur gyvenusi, tepasikeitė tik buto statusas – jis tapo socialiniu būstu. „Manėme taip iki mirties gyventi“, – neslėpė Elvyra.

Praėjusių metų pabaigoje Saulėnams buvo pranešta, kad su jais nutraukiama gyvenamosios patalpos (Alėjos g. 55) nuomos sutartis ir siūloma pasirašyti naują sutartį – dėl gyvenamojo būsto suteikimo Druskininkuose.

„Prieš porą metų suremontavome lubas, grindis, todėl nenorėjome niekur keltis, bet mums buvo pasakyta, kad turime sutikti arba gyvensime po medžiu“, – pasakojo Aleksas. Saulėnai, gavę pažadą, kad naujas butas bus suremontuotas, sutartį pasirašė.

Žadėjo, bet netesėjo

„Mus nori perkelti į butą, kurį būtina remontuoti – sienų tapetai apdriskę, apačioje užlopyti kartono lapais, reikia naujų grindų. Mus išveš kaip į lūšną“, – teigė Aleksas.

LŽ nuvykus į Druskininkus, šeimos pasakojimai pasitvirtino. Vos įkišus raktą į spyną, iškrito plokštės lakštas ir duryse liko žiojėti skylė. Išėjus iš buto Saulėnų laukė dar viena nemaloni staigmena – durų spynos jie jau negalėjo užrakinti.

Kitaip manė Druskininkų butų ūkio inžinierė Dalia Ambrozienė, pirmadienį su gausia palyda pagalbininkų atvykusi iškraustyti Saulėnų šeimos. Ji tvirtino, kad niekas nežadėjo suremontuoti būsto, žmonės turi būti dėkingi, kad juos perkrausto.

Tačiau savivaldybės administracijos ūkio skyriaus vyr. specialistė Rasa Vilūnienė patvirtino, kad Saulėnų pretenzijos yra pagrįstos, o jiems duotas pažadas netesėtas.

Kurorto savivaldybės administracijos direktorius Linas Urmanavičius, išgirdęs, kad žmones norima apgyvendinti nesutvarkytame socialiniame būste, buvo kategoriškas: „Aš irgi nesutikčiau keltis. Turiu pripažinti, kad Butų ūkio veikla iš visų miesto savivaldybės įstaigų manęs labiausiai netenkina. Jo vadovė turės už tai atsakyti.“

Bijo nelaimės

Šią žiemą iš Alėjos gatvėje esančio 55-ojo namo iškeldinti dar 3 vyrai ir 1 mergina. Jų įkurdinimas čia pat, miestelyje, taip pat nepraėjo sklandžiai. Jie nerimauja, kad gyvenimas name, kuriame netvarkingas dūmtraukis, krosnys, elektros instaliacija, drauge su skirtingų socialinių įgūdžių ir žalingų įpročių turinčiais žmonėmis, gali prišaukti nelaimę.

„Buvusias arklides griausim beveik iki pamatų ir atstatysim iš naujo. Toje vietoje pagal Socialinių paslaugų plėtros programą per porą metų planuojama įrengti bendruomenės namus, kuriuose laikiną prieglobstį gaus neturintys ar netekę savo būsto žmonės“, – sakė L.Urmanavičius, aiškindamas, kodėl reikėjo iškeldinti šio namo gyventojus.

Kurorto savivaldybės ketinimams nugriauti XIX a. viduryje statytas arklides žada pasipriešinti ir Kultūros paveldo departamentas. „Arklidės kaip dvaro komplekso dalis yra kultūros paveldo objektas, ir griauti jų neleisime. Pastatas gerai išsilaikęs, jį galima rekonstruoti ir naudoti pagal poreikius“, – tvirtino Alytaus teritorinio padalinio vadovas Vytautas Kolesnikovas.

Beje, kai rašinys jau buvo parengtas spaudai, paaiškėjo, kad Saulėnai ketvirtadienį bus perkelti į suremontuotą butą.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min