Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Talkšos ežerą galimai pateko užteršto „Elnio“ vandens

Gruntinis vanduo iš „Elnio“ teritorijos galimai sutekėjo į Talkšos ežerą.
Artūro Staponkaus nuotr. / Gruntinis vanduo iš „Elnio“ teritorijos galimai sutekėjo į Talkšos ežerą.
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvusio „Elnio“ fabriko teritorijoje keičiant šilumos trasą ir atkasus kanalizuoto Kulpės upelio vamzdyną, į nesandarų vamzdį nutekėjo galimai užterštas gruntinis vanduo. Jis galėjo patekti į Talkšos ežerą.

Nežinoma, kiek vandens išbėgo

Iš Prūdelio į Talkšos ežerą teka upelis, kurio dalis yra kanalizuota po žeme. Šį kanalizuotą upelį kerta kasama šilumos tinklų tranšėja. Atkasus upelio vamzdį paaiškėjo, kad jo sudūrimas nėra sandarus. Palijus gruntinis vanduo, kuris galėjo būti užterštas, subėgo į vamzdį ir galimai nutekėjo į Talkšą.

„Ką dabar žinome, ar pati subiro, ar kažkiek užkabino statybininkai tą ertmę, per kurią išbėgo tas susikaupęs vanduo. Suprantu, kad vienas statybininkas pamatė ir kol sureagavo, kol susirado vykdytoją, matyt, kažkiek to vandens išbėgo. Niekas negali tiksliai pasakyti, kiek“, – Šiaulių naujienoms“ sakė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Palijus gruntinis vanduo, kuris galėjo būti užterštas, subėgo į vamzdį ir galimai nutekėjo į Talkšą

Tuo metu bendrovės „Šiaulių dujotiekio statyba“ direktorius Leonas Čepulis, išgirdęs žurnalistės klausimą apie šį įvykį, iš pradžių tikino, kad nieko apie tai nežino: „Nieko negirdėjau apie tai.“ Netrukus pridūrė, kad iš tiesų čia dirbo jo bendrovės atstovai. „Juk visi šiauliečiai žino, kad ten ta teritorija užteršta. Tai jeigu mes kasėme toje teritorijoje, tai aišku, kad ten vanduo yra nešvarus. Aplinkosaugininkai irgi žino, kad ją reikia valyti norint kažką daryti. Bet mes nieko nedarome ten. Tik klojame šiluminę trasą. Vamzdžiai nauji, viskas nauja – ką mes ten galėjome užteršti?“ – tikino jis.

Tiriama, ar filtratas kenksmingas

Antradienį susirinkusi Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija konstatavo, kad nesandarus vamzdis užbetonuotas, lokali avarinė situacija likviduota. „Buvo atvykę mūsų specialistai, užbetonavo tą vietą, uždėjo moliu ir mes dabar turime tą pačią situaciją, kokia buvo iki šiol“, – sakė miesto meras, pridurdamas, kad šio įvykio labai dramatizuoti nereikia. „Mes žinojome, kad ta teritorija yra santykinai giliau netyrinėta. Buvo šilumos tinklai padarę tyrimus, tačiau jokių blogų dalykų nerado“, – teigė J. Sartauskas. 

Šiaulių aplinkos apsaugos departamento specialistai paėmė mėginius ir artimiausiu metu pateiks išvadas, ar į ežerą galėjusiame patekti filtrate buvo kenksmingos taršos ir ar bus kokie nors žalingi padariniai aplinkai. „Kol kas yra atliekami tyrimai. Kiek žinau, šiai minutei neviršytos nustatytos normos. Tikslius duomenis turėsime rytoj“, – vakar prieš darbo pabaigą „Šiaulių naujienoms“ sakė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių miesto agentūros vyriausioji specialistė Vida Jaskutėlienė. Paklausta, ar gali būti padaryta žala gamtai, V. Jaskutėlienė nesiryžo spėlioti. „Čia yra gruntinis vanduo. Čia ne kažkokios nuotekos pateko, o gruntinis vanduo. Dumblas... Na gal jis kažkoks užterštas, kadangi „Elnio“ teritorijoje. Bet nei žalos, nieko kol kas negaliu paskaičiuoti ir pasakyti, kol neturiu duomenų“, – teigė ji.

Tyrimai buvo atlikti ir anksčiau

Savivaldybės municipalinės aplinkos tyrimų laboratorijos specialistai, atlikę Kulpės upelio ir pietinės Talkšos ežero pakrantės vandens mėginių tyrimus, vandens užterštumo padidėjimo nenustatė.

„Šiaulių energijos“ technikos direktorius Virgilijus Pavlavičius paaiškino, jog pradėjus įgyvendinti šilumos trasos keitimo projektą du kartus buvo atliekami požeminio vandens tyrimai, tačiau jokių neleistinų nukrypimų nuo normų nenustatyta.

Miesto mero J. Sartausko teigimu, šioje teritorijoje nėra lengva dirbti – aukštas gruntinis vanduo, ilgai pramonės terštas gruntas. Vis dėlto administracijos direktorius Gedeminas Vyšniauskas paprašė darbus atliekančios bendrovės atstovų atliekant kasimo darbus būti itin atidiems, o iškilus bent mažiausiems nesklandumams operatyviai informuoti Savivaldybę.

„Šiaulių naujienos“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min