TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į tarptautinę operaciją Afganistane išvyksta pirmoji Oro pajėgų mokymo grupė

Sraigtasparnis
Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės archyvo nuotr. / Sraigtasparnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 8 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose rengiama ceremonija, per kurią į tarptautinę misiją Afganistane bus išlydima pirmoji Lietuvos vadovaujama tarptautinė Oro pajėgų mokymo grupė, padėsianti rengti Afganistano nacionalinės armijos Oro korpuso aviacijos vieneto karius.

Šią grupę sudarys dešimt karių – aštuoni Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės kariai ir du Latvijos kariuomenės kariai. Afganistane prie Lietuvos ir Latvijos instruktorių prisijungs Belgijos ir Ukrainos atstovai.

Oro pajėgų mokymo grupė (OPMG) bus dislokuota Kandaharo oro uoste, kur, koordinuodama savo veiklą su JAV vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupe, vykdys afganistaniečių sraigtasparnių pilotų ir jų techninės priežiūros specialistų rengimą. Grupė mokys, kaip planuoti oro operacijas, organizuoti orlaivių techninės būklės priežiūrą ir remonto darbus. Tarptautinė grupė taip pat padės Afganistano sraigtasparnių įguloms tobulinti orlaivių valdymo įgūdžius.

Tiek Lietuvos specialistai ir instruktoriai, tiek ir šalių partnerių atstovai vykdys tik sraigtasparnių įgulų, aptarnaujančio personalo mokymą ir rengimą ir kovinėse operacijose nedalyvaus.

OPMG kariai misijai pradėjo ruoštis praėjusių metų gegužės mėnesį. Pasiruošimas apėmė keletą etapų, kurių pirmasis vyko Ukrainoje. Vėliau kariai baigė išgyvenimo kursą Lietuvos kariuomenės žvalgų mokykloje ir individualų kario kursą Divizijos Generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune. Misijai besiruošiantys kariai kartu su JAV kariais taip pat ruošėsi Vokietijoje, kur atliko treniruotės skrydžius. Taip pat rengiant OPMG,  didelis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos karinių  oro pajėgų lakūnų parengimui skraidyti lakūnams neįprastomis kalnuotomis vietovėmis ir esant dideliam dulkėtumui, treniruotes tokiomis sąlygomis Lietuvos karinių oro pajėgų kariai atliko Kroatijoje. Oro pajėgų mokymo grupės kariai taip pat baigė borto šaulio kursus, atliko pasiruošimo misijai būtinus skrydžius Lietuvoje.

Siųsdama oro pajėgų mokymo grupę Lietuva prisideda prie Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo. Nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio Afganistano Goro provincijoje veikia Lietuvos vadovaujama tarptautinė policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupė, kuri padeda ruošti Goro policijos pareigūnus. Afganistano pietuose dislokuoti Lietuvos specialiųjų operacijų eskadrono kariai taip pat vykdo ir Afganistano policijos kovinės kuopos rengimą, su kuria vykdo ir kitas užduotis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min