Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į universitetą sugrįžo vertingų knygų kolekcija

Filosofijos skaitykla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Knygos
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) biblioteka susigrąžino vieno žymiausių tarpukario istorikų, tuometinio Lietuvos universiteto absolvento, o vėliau ir VDU Teologijos–filosofijos fakulteto dekano, profesoriaus Zenono Ivinskio ir jo artimųjų saugotas knygas.

Nuo rytojaus 24 knygas bus galima išvysti prie V.Biržiškos skaityklos parengtoje ekspozicijoje.

„Visa mūsų šeima yra susijusi su VDU: tiek tarpukario laikotarpio, tiek ir dabartiniu. Aš ir mano brolis esame VDU absolventai. Norime ir kitus universiteto absolventus paskatinti nenutraukti ryšių su universitetu, pagalvoti apie įvairias iniciatyvas bei projektus“, – sakė VDU Socialinės gerovės fakulteto Socialinio darbo katedros lektorė dr. Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė. Jos iniciatyva į VDU sugrįžo prof. Z.Ivinskio knygos.

Knygos ilgai slėptos

Į universitetą grąžintų knygų istorija nekasdieniška. Kaip pasakojo prof. Z.Ivinskio artimieji, akademikas knygas ilgą laiką saugojo savo namuose Žaliakalnyje. 1944 m. sovietų valdžiai okupavus Kauną, prof. Z.Ivinskis pasitraukė į Vakarus. Jo sesuo Bronė Ivinskytė-Barzdienė drauge su artimais giminaičiais pasirūpino vertingos brolio bibliotekos pervežimu ir paslėpimu. Knygos buvo vežamos mediniais ratukais, paslapčia. Vertingiausios iš jų buvo gabenamos į Jėzuitų gimnaziją ir paslėptos po grindimis. Tikėtasi, kad okupacija ilgai netruks, o knygos ten bus saugios. Deja, šios dalies knygų tolesnis likimas nežinomas. Kitą dalį knygų savo namuose paslėpė pati B.Ivinskytė-Barzdienė. 1963–1964 m. knygos buvo perkeltos pas jos draugę į namo rūsį Vilijampolėje, o vėliau Z.Ivinskio dukterėčia Aušra Barzdaitė-Pivorienė knygas išsigabeno į Vilnių. Didžioji jų dalis šeimos sutarimu buvo perduota Plungės Žemaičių muziejui. Likusias 24 knygas, anksčiau priklausiusias VDU bibliotekai, profesoriaus artimieji sugrąžino universitetui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min