Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į vasaros stovyklas vilios ir žvaigždės

Stovyklos vadovu šią vasarą tapsiantis P.Jucevičius džiaugėsi, kad kartu su juo bus visa šeima - žmona, trimetė dukrelė Ainė ir birželį vienerų metų gimtadienį švęsiantis mžasis Simas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Stovyklos vadovu šią vasarą tapsiantis P.Jucevičius džiaugėsi, kad kartu su juo bus visa šeima - žmona, trimetė dukrelė Ainė ir birželį vienerų metų gimtadienį švęsiantis mžasis Simas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Iki kalendorinės vasaros pradžios likus trims savaitėms, kauniečiai vis aktyviau rūpinasi savo atžalų poilsiu. Išgalintieji nupirkti kelialapį į vasaros stovyklą labiausiai domisi vaikams siūlomų pramogų įvairove, o stovyklų organizatoriai tikina, kad sugebės įtikti visiems.

Daugiau kaip 10 metų šalia Kauno esančioje Kačerginėje veikianti vaikų vasaros stovykla „Merkurijus“, be jau tradicija tapusių vairavimo ir kalbų mokymo pamokų, šiais metais vaikus švies ekologijos tema. Ir nors šį vasaros sezoną poilsiaujančių vaikų bus viena pamaina mažiau nei pernai, stovyklos organizatoriai tikina, kad tai ne sunkmečio padarinys.

„Taip nutarėme norėdami, kad vaikai spėtų pasiruošti mokslo metams. Tėvai į mus kreipiasi jau nuo balandžio mėnesio. Siūlome labai platų pramogų spektrą, vaikai būna užimti kiekvieną dieną“, – pasakojo „Merkurijaus“ atstovė Neringa Žukauskaitė. Šioje stovykloje už vieno vaiko 10 dienų aktyvų poilsį teks atseikėti 699 Lt – 100 litų daugiau nei pernai. „Manau, kad kiek padidėjusi kaina lankytojų tikrai neatbaidys. Pas mus kalbų moko studentai iš Prancūzijos, Ispanijos, Amerikos. Kartu su lietuvaičiais stovyklauja vaikai iš Kaliningrado srities, Ukrainos“, – vardino N.Žukauskaitė.

Nepaisant komplikuotos ekonominės situacijos, šiais metais pirmąjį „blyną“ nutarė kepti stovyklos „Super šeimynėlė“, į kurią kviečiamos šeimos, organizatoriai. Stovyklos vadovais jie prikalbino tapti Lietuvoje žinomus žmones.

Manau, kad kiek padidėjusi kaina lankytojų tikrai neatbaidys. Pas mus kalbų moko studentai iš Prancūzijos, Ispanijos, Amerikos. Kartu su lietuvaičiais stovyklauja vaikai iš Kaliningrado srities, Ukrainos.

„Man pačiam vaikų vasaros stovykloje niekada neteko būti. Mano stovyklavietė kiekvieną vasarą būdavo senelių kaimas. Tačiau iš pasakojimų žinau apie visus „stovyklinius“ pokštus – dantų pastos tepimą ant rankenų ir kitas išdaigas. Manau, kad bus proga atsigriebti“, – šypsodamasis sakė „Super šeimynėlės“ vadovu liepos mėnesį tapsiantis grupės „16Hz“ narys Petras Jucevičius.

Kaune gyvenantis atlikėjas į Molėtų rajone įsikursiančią stovyklavietę vyks kartu su visa šeima. Anot pašnekovo, du mažamečius vaikus auginančiai žmonai tai bus puikios atostogos. „Stovyklautojai bus apgyvendinami atskiruose nameliuose su visais patogumais. Nepabūgę kartu atsigabenti uošvių, jas galės apgyvendinti specialiame „Uošvienių pasakų namelyje“. Tai bus kūrybinė aktyvaus poilsio stovykla visai šeimai, o linksmybėmis rūpinsis grupė „16 Hz“, Aušros Kilkuvienės ir Egidijaus Skarbaliaus šeimynos“, – pasakojo „Super šeimynėlės“ organizatorė Jurgita Minderytė. 5 dienų poilsis Mindūnų kempinge, įskaitant programą ir maitinimą, vienam šeimos nariui kainuos 845 Lt. Stovyklautojams su sava palapine – 570 Lt. Vieta „Uošvienės pasakų namelyje“ – 999 Lt.

Stovyklų spektras platus

Net 76-ių stovyklų Lietuvoje ir užsienyje kelialapiais prekiaujančios bendrovės „Zigzag.lt“ pardavimo vadovės Linos Juzakėnienės teigimu, stovyklų spektras itin platus ir pagal kainą, ir pagal pobūdį. „Siūlome stovyklas Molėtų rajone, Trakuose, Labanoro girioje, Klimkynėje netoli Šalčininkų, Prienuose, pajūry. Kainos taip pat įvairios. Pigiausia savaitės trukmės stovykla Prienuose - 370 Lt, brangiausiai, 1400 Lt, atsieitų „Tele Bim-Bam“ vadovės Neringos Čereškienės rengiama 8 dienų stovykla Molėtų rajone, prie Bebrusų ežero“, – sakė ji.

Anot L.Juzakėnienės, yra gausybė specializuotų stovyklų – mėgstantiems aktorystę, šokius, dainas, lavinančių lyderio savybes, netgi sukarintų.„Lyginant su pernai metais, kainos liko panašios, gal kai kurie organizatoriai jas vos pakėlė, o kai kurie – kaip tik nuleido. Pavyzdžiui, kaimo turizmo stovykla Trakuose atpigo 130 Lt – iki 370 Lt“, – sakė vadovė. Gana populiarios išlieka ir vaikų stovyklos užsienyje, kai kurios jų net pigesnės nei rengiamos Lietuvoje. Pavyzdžiui, savaitės trukmės poilsis Slovakijoje atsieina apie 570 Lt.

Vaikų poilsiui – 2 mln. litų

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nacionalinėms socializacijos ir vaikų poilsio programoms organizuoti šiais metais skyrė 2 mln. Lt. Dar 3,5 mln. Lt buvo skirta šalies savivaldybėms. Planuojama, kad iš savivaldybėms skirtų lėšų bus finansuojama per 1000 programų.
ŠMM finansuos 52 nacionalines vaikų socializacijos programas, vyksiančias visus metus, 28 iš jų – vaikų poilsiaviečių. Tikimasi, kad įvairiose nacionalinėse ir savivaldybių programose galės dalyvauti per 300 tūkst. mokinių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min