Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 23d. 12:38

I.Vėgėlė po garsiosios kalbos apie skiepijimą: svarbu žmogaus teisės ir nuomonių įvairovė

Ignas Vėgėlė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Ignas Vėgėlė
Advokatų tarybos pirmininko Igno Vėgėlės kalba, kurioje jis išsakė kritikos Pasaulio sveikatos organizacijai, galimybių pasui ir „prievartos mechanizmui“ skatinant skiepytis, sulaukė daug skirtingų vertinimų. Pirmadienį trumpą įrašą apie situaciją jis paliko socialiniame tinkle. Jame teisininkas rašo besiviliantis, kad dėmesys žmogaus teisių ir laisvių temai ne tik neišblės, bet imsime kiekvieną reikšmingesnį sprendimą vertinti ir per žmogaus teisių bei laisvių prizmę.

Kaip feisbuke rašė I.Vėgėlė, septintoji įvadinė kalba Advokatų visuotiniuose susirinkimuose sukėlė didelį atgarsį Lietuvos visuomenėje.

„Džiaugiuosi, kad jau septintą kartą visuotiniame susirinkime kalbėdamas apie žmogaus teises, buvau išgirstas ir didelės visuomenės dalies. Tai rodo, kad žmogaus teisų ir laisvių tema šiuo metu yra itin aktuali ir apie tai būtina kalbėti. Viliuosi, kad dėmesys žmogaus teisių ir laisvių temai ne tik neišblės, bet imsime kiekvieną reikšmingesnį sprendimą vertinti ir per žmogaus teisių bei laisvių prizmę“, – įraše teigė teisininkas.

I.Vėgėlė rašė nuo pat ryto sulaukiantis itin daug žurnalistų dėmesio.

„Turiu atsiprašyti, kad dėl didelio užimtumo – šią savaitę vyks Šiaurės šalių ir Baltijos valstybių advokatūrų vadovų konferencija – neturėsiu galimybės diskutuoti televizijos ar radijo laidose. Ši pauzė kartu leis pakeisti aptariamoje kalboje išsakytų minčių emocinį vertinimą, vengti asmeniškumų bei susipriešinimo, viliuosi, sukurs prielaidas tolerancijai ir argumentuotai turinio analizei. Diskusija, kuri bus, turiu vilties, padės kurti teisingesnę ir atviresnę Lietuvą“, – sakė jis.

Taip pat, teigdamas, kad supranta žurnalisto darbo specifiką, kad žinia savaitę laukti negali, jų paprašė neužmiršti auksinės taisyklės – gerbti nuomonių įvairovę, pateikti kuo daugiau tarpusavyje nesusijusių nuomonių.

„Jei į laidą kviečiate pritariantį mano mintims, pasikvieskite ir prieštaraujantį, ir atvirkščiai. Juk diskusijos, kuriose girdimos skirtingos nuomonės, padeda suprasti ir susikalbėti. Didžiausios sėkmės Jūsų darbuose“, – įraše feisbuke teigė I.Vėgėlė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:25
28:56
01:28

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min