Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 10d. 06:04

Į visus autobusus laipins pagal naująją tvarką

Už bilietą nuo lapkričio gali tekti mokėti 20 centų brangiau.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdiečiai pratinasi prie naujos tvarkos autobusuose.

Naujajai keleivių laipinimo į maršrutinius miesto autobusus tvarkai sukėlus sumaištį, ją ketinama keisti.

Nuo pirmosios vasaros dienos Klaipėdos autobusų keleiviams tenka pratintis prie naujos sistemos: į viešąjį transportą įlipti tik pro priekines duris, o išlipti pro galines ar vidurines.

Tvarka galios visur

Iki šiol buvo skelbta, kad ši tvarka kol kas galios tik tuose autobusuose, kurių pagrindinis maršrutas driekiasi per Minijos gatvę – 1, 1A, 9, 12 ir 16. Tačiau lipdukai, informuojantys, kad keleiviai laipinami tik pro priekines duris, jau užklijuoti ant visų autobusų. „Pastebėjome, kad gimė chaosas, žmonės ėmė pykti, kad vienus įleidžia pro priekines duris, kitų ne“, – pirmos savaitės įspūdžius pasakojo „Klaipėdos keleivinio transporto“ vadovas Gintaras Neniškis.

Nuo pirmadienio naująją sistemą ketinama pradėti taikyti visuose miesto autobusuose. Iki tos dienos tikimasi suspėti komposterius sumontuoti autobusų priekyje – kad ir pro galines duris įlipę žmonės turėtų nueiti iki priekio, kad pasižymėtų bilietą.

Vėluoja retai

Anot G.Neniškio, ir didžiausi skeptikai ima pripažinti naujausios tvarkos pranašumus: autobusuose sumažėjo važiuojančių be bilietų ar viešosios tvarkos pažeidėjų.

Ši sistema uostamiestyje pradėta taikyti pagal Kėdainių pavyzdį, šiame mieste keleiviai į autobusus tik pro priekines duris laipinami jau 6 metus. Teigiama, kad šiame mieste vadinamųjų zuikių smarkiai sumažėjo, mažiau ir triukšmautojų, agresyvių keleivių.

Įvedus naują tvarką, nepastebėta, kad autobusai vėluotų ir nesilaikytų grafiko. „Būna sutrikimų, kai keleiviai nori nusipirkti bilietą ir paduoda vairuotojui 10 ar 20 Lt kupiūrą, tada susidaro eilė“, –nedidelius nesklandumus įvardijo pašnekovas.

Kol kas autobusų grafikų keisti neketinama, jie važiuos, kaip važiavo iki šiol. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min